Szentesi Éva ismét a kórházból jelentkezett be az „idei fesztiválszalagjaival”
Még májusban derült ki, hogy kiújult az író rákja. Most azt írta, reméli, a „fellépő” hamar letakarodik a színpadról.
Még májusban derült ki, hogy kiújult az író rákja. Most azt írta, reméli, a „fellépő” hamar letakarodik a színpadról.
Az író korábban azt mondta, lelkileg nagyon készül a terápiára.
Amerikai kutatók szerint az idősebb emberek tüdeje már kevésbé alkalmas arra, hogy daganatos sejtek szaporodjanak el benne, de más oka is lehet annak, hogy 75 éves kor felett csökken a betegség kialakulásának kockázata.
Amerikai kutatók embereken és kutyákon is kipróbálták az agresszív agydaganat, a glióma elleni oltóanyagot, és azt találták, hogy az oltás után 48 órával már aktívan dolgozott az immunrendszer a tumor eltakarításán.
Kutatók szerint egy új orvostechnikai eszköz akár a 2 milliméteres emlődaganatot is észre tudja venni, így rendkívül korán meg lehet kezdeni az érintettek kezelését. A készülék klinikai kipróbálása most következik.
Amerikai kutatók olyan robotsebészt fejlesztettek, amely a kifejezetten nehezen hozzáférhető tumorok kimetszésében lehet az orvosok segítségére.
A Columbia Egyetem kutatói egy újfajta mRNS-terápiát dolgoztak ki, ahol a gyógyszert inhalálnia kell a tüdőrákos betegnek. Az első tesztek azt mutatják: a kezelés hatékony.
Francia orvosoknak egy új gyógyszer klinikai kipróbálása során sikerült teljesen eltüntetniük egy 13 éves fiú agyából az agytörzsi daganatot. Mivel a tumor nem operálható helyen van, így a gyermeknek a diagnóziskor már csak 9–12 hónapja lett volna hátra.
A mobilokban lévő rezgőmotor segítségével brit kutatóknak sikerült komplex 3D-s tumort létrehozniuk, ezen tesztelve a gyógyszerkísérletek pontosabb eredményt adhatnak.
Az új mRNS-kezelést számos rákos megbetegedés leküzdésében vizsgálják egy brit klinikai vizsgálat során.
A színésznél 2001-ben diagnosztizálták a betegséget, pont akkor, amikor első gyereküket várták.
A HUN-REN Természettudományi Kutatóközpont (HUN-REN TTK) több kutatócsoportja és a Bécsi Orvostudományi Egyetem Rákkutató Intézetének munkatársai közös projekt keretében új támadáspontot azonosítottak a kemoterápiát túlélő tumorsejtekben – közölte szerdán a hazai kutatóintézet.