Ha eldöntöttük, hogy egy kiadós pihenést ajándékozunk, egyből adódik...
Ha eldöntöttük, hogy egy kiadós pihenést ajándékozunk, egyből adódik a következő kérdés: Melyik szálloda legyen? Hová küldjük anyut vagy nagyit pihenni?
Nehéz olyan helyet találni, ahová nem hallatszik el a város zaja, mégis könnyű megközelíteni, és ha úgy adódik autó nélkül is elérhető.
Ideális választásnak tűnik a Szentendrei-sziget szívében a Duna-Ipoly Nemzeti Park területén Szigetmonostortól nem messze fekvő Rosinante Fogadó, ami Szentedre sétálóutcájától légvonalban mindössze párszáz méterre az erdő csendjébe burkolózva rejtőzik. A Rosinante előtt mégsem zúgnak el másodpercenként az autók, hiszen a „szárazfölddel” közvetlen összeköttetése csak a közel 8-km-rel északabbra fekvő Tahitótfalui hídon keresztül van, ugyanakkor gyalogosan vagy kerékpárral a szentendrei rév mindössze pár percre köt ki innen, így akár 20 perccel az után, hogy kiléptünk a kapun már Szentendre belvárosában sétálhatunk.
A fogadó kapuján belépve biztosan magunk mögött tudjuk hagyni a városi forgatagot, és az egész év során felgyülemlett stresszt, hiszen egy egészen más világban találjuk magunkat. A hallban óriási fotelek és dívány várja a fáradt utazókat, egy hatalmas sparhelt ontja a meleget, a konyha felől ínycsiklandozó illat csábít az étterem felé. Tulajdonképpen az embernek nincs is kedve máshoz, mint itt leülni, egy jó tea, forralt bor, esetleg valamilyen ital társaságában és az erdőt nézve beszélgetni kártyázni vagy éppen nagyokat hallgatni. Ha egy kicsit aktívabb pihenésre vágyunk lehetőségünk van a fogadóban kerékpárt bérelve, vagy éppen lóhátra ülve, szerencsésebb esetben lovas szánon bejárni az egész Szentendrei-szigetet.
A vállalkozóbb szelleműek elindulhatnak a fogadó által szervezett túrákra Szentendre belvárosába, a szentendrei Skanzenba, vagy megtekinthetik a Caprice cég új műhelyét amely jelen pillanatban Európa legnagyobb gyémánt és ékszerközpontja.
A természet szerelmesei számára könnyen elérhető innen a Duna-Ipoly Nemzeti Park talán legszebb része, a Dunakanyar, vagy karsztjelenségekben (víznyelőkben, mészkőszikla-kibukkanásokban, barlangokban) gazdag hegy névadója, a 757 méter magas Pilis-tető, a környék egyik legszebb kilátópontja. Izgalmas úti cél még a magas hegyek és a buja erdők szerelmeseinek a Rám szakadék, Vadálló kövek, Dobogókő, Vörös-kő.
December 24-én pedig Karácsonyi Tündérkeresésre invitálják a Szentestét a fogadóban töltő vendégeket, amelyet karácsonyi gyertyagyújtás és ünnepi vacsora követ.
A pihenés csak úgy lehet teljes, ha a nap végén el tudunk lazulni, ezért töltsük a napot akár a szabadban, akár a fogadóban este mindenképpen üljünk be pár percre a szaunába, majd meséljük el aznapi élményeinket a többieknek a pezsgőfürdőben elnyújtózva.
Persze az itt felsorolt lehetőségek közül még mindig nem egyszerű kiválasztani mi is legyen a fa alatt, ezért a Rosinante Fogadó munkatársai ebben is segítséget nyújtanak: A Fogadó honlapján külön Rosinante-élmény csomagokat találhatunk így a számos lehetőség közül választva ajándékozhatunk szeretteinknek akár „csak” egy gyertyafényes vacsorát, de egy háromnapos hosszú-hétvégét is.
Most megfordulhat a régi közmondás, hiszen ezt a karácsonyi ajándékot sokkal jobb megkapni, mint adni, úgyhogy intézzük el, hogy mi magunk is a megajándékozottal tarthassunk!