2008. augusztus. 28. 15:02 MTI Utolsó frissítés: 2008. augusztus. 28. 14:28 Plázs

Meghalt a kétfejű bangladesi csecsemő

Váratlanul belázasodott és légzési nehézségek következtében meghalt a hétfőn született "kétfejű" bangladesi csecsemő - közölte csütörtökön a jessore-i kórház egyik orvosa.

A születési rendellenesség mellett talán a család szegénysége is közrejátszott abban, hogy a Bangladesben páratlan szenzációt keltő történet így ért véget. A Dakkától 135 kilométerre lévő Kesobpurban világra jött, két szájjal táplálkozó, de egyébként csak egy gyomorral - és fiú nemi szervvel - rendelkező bébi akkora szenzációt keltett, hogy több mint százezer ember sereglett a kis helyi kórházba. Rendőrségi védelmet kellett biztosítani a 22 éves anyának és gyermekének - akik kezdetben jó egészségi állapotban voltak - majd a valamivel jobban felszerelt jessore-i kórházba szállították őket.

Az orvosok ott azt javasolták, hogy a "kétfejű" csecsemőt Dakkában, egy fővárosi specializált gyógyintézetben kezeljék tovább, de erre a családnak nem volt pénze: hazavitték otthonukba az újszülöttet, aki a Kiron nevet kapta. A baba csütörtökre virradó éjszaka meghalt.

A 144 millió lakosú Bangladesben az utóbbi években többször is születtek sziámi ikrek. A kis Kiron esetében az orvosok azt feltételezik, hogy egyetlen embrió rendellenes fejlődéséről volt szó.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.