2008. március. 08. 16:36 hvg.hu Utolsó frissítés: 2008. március. 08. 13:18 non-base

A kihalás végveszélyébe sodródott a tigris Indiában

Öt év alatt 40 százalékkal csökkent a tigrisek száma Indiában. Már csak 1400 példány maradt belőlük. Ha figyelembe vesszük, hogy itt él a világ tigris-populációjának 40 százaléka, a helyzet elég riasztó.

Lefoglalt tigris- és leopárdbőrök Indiában. Írmagját sem hagyják
© AP
Az indiai kormány egy speciális tájékoztatójában fő okként az illegális vadászatot és a természetes élőhelyek zsugorodását jelölte meg. Az utóbbi években készítettek különböző terveket a folyamat megállítására – például létrehoztak több rezervátumot, különleges gondozókkal, őrökkel – az eredmény azonban még várat magára.

A Greenpeace úgy értékeli, hogy e vadállat fogyatkozása csak egyik jele annak, ami az országban történik, azaz a természetet feláldozzák a gazdasági növekedés oltárán. A környezetvédők szerint a tigris eltűnésének fő oka az élőhely elvesztése. Az utóbbi években az iparosítás, a víztározók megépítése és a szökőár miatt az erdős területek nagyon lecsökkentek.

Emellett azonban szerepe van az illegális vadászatnak is. A nemzetközi fekete piacon egy tigrisbőr 30 ezer eurót is érhet. Értékesek az állat csontjai is, Ázsiában hagyományos gyógyszerek készítésére használják fel - írta az El País című spanyol napilap.

Gazdaság Tiszai Balázs 2024. december. 04. 17:30

Dél-Korea elmúlt 24 órája: amikor annyira utál mindenki, hogy csak az önpuccs tűnik megoldásnak, de még az se sikerül

Jun Szuk Jeol elnök a hadiállapot kihirdetésével majd visszavonásával néhány óra leforgása alatt szilánkjaira zúzta szét azt a képet, ami a nyugati világ lakosainak többségében élt Dél-Koreáról, miközben saját népe elé véres és traumatikus képeket rángatott elő a kollektív emlékezetből. A villámgyorsan hamvába hullt önpuccsból akár halálos ítélet is születhet, a dél-koreai kormány bukása már csak formaságnak tűnik.