Napi merítés hvg.hu 2011. szeptember. 26. 23:12

Az internet miatt a tudásunk egyre felszínesebbé válhat

A számítógépek és az internet megjelenése óta átalakulóban van az információ keresésének, feldolgozásának, tárolásának és felidézésének a módja.

A hosszú távú memória kapacitásának egy részét átveszik a világhálón is raktározható adatok és fájlok, a rövid távú memória lehetőségei kitágulnak, ugyanakkor kiszolgáltatottabbak vagyunk a technológiai eszközöknek, tudásunk pedig egyre felszínesebbé válhat. Így foglalható össze az online felsőoktatási képzések egyik gyűjtőoldalának (Online Colleges) az internet emberi gondolkodásra gyakorolt hatását bemutató infografikája.

Az internet megjelenése előtt korlátozottabbak voltak a lehetőségeink a tudás megszerzésére, például könyveket kölcsönözhettünk a közeli könyvtárból. Ma viszont már szinte csak egy kattintás választ el bennünket a legkülönbözőbb információktól. Ha kérdésünk van, elsőként a számítógépünkhöz fordulunk. Régebben, ha meg kellett jegyeznünk valamit, főként a vizuális memóriánkat használtuk. Elmélyedtünk az információban, összekapcsoltuk a részleteket, stb. Mivel az internetes keresők ma bármikor a rendelkezésünkre állnak, gyakran már nem is dolgozzuk fel gondolatban az információt, hiszen a világhálón minden megtalálható – olvasható a Soulbook blogon. A teljes bejegyzést elolvashatja a blogon, valamint megnézheti az említett infografikát is.

Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.