Valószínű, hogy a kapkodó, rövid távon tüzet oltó intézkedések és a nagyotmondás kombinációja folytatódik, feltehetően kiegészítve a politikai ellenfelek további kriminalizálásával - olvasható a szuveren.hu oldalon.
A kormány gazdaságpolitikai lépései eldöntik, hogy a soron következő választásokon a jobboldal felléphet-e a magyar gazdaság rátermett irányítójának szerepében. Az elmúlt hetekben nyilvánosságra hozott magyar gazdasági adatok csak egyértelművé tették azt, amit már korábban is lehetett tudni: az Orbán–Matolcsy-féle gazdaságpolitika csődöt mondott, a magyar gazdaság növekedése a nyár elejére leállt, tehát még azelőtt, hogy az eurózóna államadósság-válságával kapcsolatos félelmek kiújultak volna.
A kormány most csak rossz alternatívák közül választhat, amikor a válaszlehetőségeket mérlegeli: egyszerre kellene hiánycsökkentő és a növekedést segítő intézkedéseket hoznia. Erre valószínűleg a bankadó eltörlése és a progresszív jövedelemadó visszaállítása nyújtaná a legjobb lehetőséget, ám a különadók és az egykulcsos adó az Orbán–Matolcsy-féle gazdaságpolitika szimbólumaivá váltak, ezért a teljes csőd beismerése nélkül aligha lehetne feladni őket. Annak a kimondásával érne fel ez, hogy a gazdasági csodafegyver csütörtököt mondott.
Hasonló a helyzet az ingatlanadóval, ami amellett, hogy igazságosabbá tenné a közteherviselést, a növekedés fékezése nélkül hozhatna bevételt, viszont a Fidesz ellenzékből kérlelhetetlenül támadta. A cigarettát és alkoholt terhelő jövedéki adó mértékének emelése helyeselhető lépés, de ez önmagában nagyon kevésre lenne elég. A teljes cikket elolvashatja a Szuverén oldalon.