Miközben a 2011 elején három halálos áldozatot követelő rendezvény vádlottjai egymásra mutogatnak - a napokban...
Miközben a 2011 elején három halálos áldozatot követelő rendezvény vádlottjai egymásra mutogatnak - a napokban zajlottak ugyanis a büntetőperes meghallgatások -, addig a Recorder Blog megpróbált utánamenni annak, hogy mi mindenben alakult át a magyarországi bulihelyzet ebben az elmúlt egy évben, mit jelentett a szervezőknek a Noise Night Life által elindított lavina, illetve a tragédia nyomán hozott új rendelet.
A helyzet, úgy tűnik, finoman szólva sem kedvező. Valdinger Gábor, a 13 éves múltra visszatekintő Bladerunnaz főszervezője szerint gyökeresen átalakult a fiatalok bulizási kultúrája:
Ezek a bulik inkább társasági események, ahová nem a zene miatt járnak. Ugyanígy, a DJ-zés szerepe is átértékelődött. Fognak egy laptopot, letöltenek rá soundcloudos re-editeket és ilyen-olyan nem hivatalos remixeket, mert ezeket nem kell megvenni, és a szar hangkártyán keresztül adják ki a zenét a nagy hangrendszerre, ami miatt borzalmasan szól. (...) Mindenki DJ lett hirtelen és partiszervező, amitől elértéktelenítik ezeket a dolgokat.
Kántor István, azaz DJ Isu, az AKT Records vezetője és számos techno-közeli rendezvény nyélbe ütője is lesújtóan fogalmazott arról, hogy őket, tapasztalt szervezőket meg sem akarták hallgatni a törvényalkotók:
Megtűrt szereplők vagyunk, senki nem akar tudni rólunk, még most is, ha az elektronikus zene megjelenik a médiában, akkor úgy festik le, hogy bűnözők, drogosok terepe, lehetőséget sem adnak arra, hogy megmutassuk magunkat.
A teljes és tanulságos interjú, amiben a legfiatalabb partiszervező-generáció két képviselője is megszólal, itt olvasható.