Kult hvg.hu 2024. június. 03. 09:00

Kiakadt az Oscar-díjas operatőr a Netflix vezérére

Ted Sandos szerint az Oppenheimer éppen annyira élvezhető telefonon is, mint a mozivásznon. A film operatőre ezt zokon vette.

Hoyte van Hoytema, aki 2024-ben elnyerte az Oscar-díjat az Oppenheimmer című filmmel, de az ő nevéhez köthető a Tenet és a Dunkirk is, azt mondta, bár nincs személyes problémája a Netflix főnökével, szerinte az hatalmasat téved.

Ted Sarandos nemrég azt állította, hogy ugyanolyan jó élmény egy filmet mobiltelefonon nézni, mint óriási mozivásznon. Példaként a fiát hozta fel, aki nemrégiben nézte meg a klasszikusnak számító, 1962-es Arábiai Lawrence-t a telefonján, de hozzátette, hogy szerinte az Oppenheimer is ugyanúgy élvezhető mobilon.

A film operatőre mindezt eléggé zokon vette, szerinte a készítőkkel szemben tiszteletlenség így nézni a produkciókat. Mint a Blikk észrevette a TMZ-nek reagált Sarandos megjegyzésére. Szerinte egy zsebméretű kijelző sosem érhet fel az igazi mozi nyújtotta élménnyel. A mozi különleges varázsát hangoztatta, amin sokat dolgoznak a filmkészítők és a művészek. Ezzel ellentétben olyan platformokon filmezni, mint például a Netflix, teljesen más, hiszen „a néző így ki van téve a streamingfelület szeszélyeinek”.

A Netflix főnökének kijelentése nagyon szíven ütötte az operatőrt, mivel úgy érzi, ő a szívet-lelkét beleteszi a filmjeibe. Úgy véli, azok, akik egy aprócska mobileszközön nézik meg a filmjeit, feláldozva a felbontást és a színmélységet, nem tisztelik a munkáját.

Hoyte az interjú során kiemelte, hogy nem szeretne képmutató lenni, természetesen ő is nézett már telefonon filmet, amiként azt is tudja, hogy nem rajta múlik, ki hol filmezik.

hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajtermékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egy évnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.