Kult hvg.hu 2023. október. 09. 11:30

Mácsai nem indul újra 2025-ben, kiírták a pályázatot az Örkény Színház igazgatói posztjára

Mácsai Pál kitölti mandátumát, de egy évig együtt akar dolgozni leendő utódjával.

Váratlanul kiírták a budapesti Örkény Színház igazgatói pályázatát, hogy még időben megtalálják a negyedik ciklusát töltő Mácsai Pál utódját – írja az Index. A színész-rendező jelenleg a negyedik igazgatói ciklusát tölti az Örkény Színház élén, megbízatása 2025-ig tart, a most kiírt munkakörre pedig a dokumentumok szerint 2025. március 1-jétől öt évre keresnek vezetőt, így nem arról van szó, hogy Karácsony Gergely főpolgármester, illetve a városvezetés korábban cserélné le az Örkény első emberét.

Mácsai a lapnak nem akart nyilatkozni, de annyit elmondott, hogy az új és régi igazgató jó egy évig együtt fog dolgozni, együtt összeállítva a 2024/2025-ös évadot, és biztosan lesz olyan színházi pályázat, ami a szakmai kontinuitást biztosítja.

Ebből nyilvánvalóan következik, hogy ő maga nem fog pályázni.

Lehetséges utódként Gáspár Máté kulturális menedzsert, a Budapest Brand programigazgatója neve került szóba, szakmai körökben pedig az Örkény színművészéé, Polgár Csabáé.

A korai kiírás legfontosabb oka nyilvánvalónak tűnik: a főváros ezzel kívánja talán biztosítani, hogy a 2024. június 9-i önkormányzati választás eredményétől biztosan ne függjön a fővárosi fenntartású teátrum jövője, hiszen a közgyűlés esetleges kormánypárti többségűvé válása nyilvánvalóan átírhatja a terveket.
Élet+Stílus Balla István 2025. március. 22. 19:40

„Az embereknek játszunk, nem kérdezzük meg tőlük, hogy kire szavaztak” – Presser, Bródy, Lovasi is fellép Szabó Attilával a félévszázados koncertjén

A Csík zenekar prímásaként, valamint a népzene és a kortárs könnyűzene első számú „házasítójaként” ismert Szabó Attila hétévesen, pont ötven éve lépett először színpadra. Az évfordulót Kossuth-díjas barátaival és családi zenekarával ünnepli március 29-én, Egerben.