A napokban felkerült a Netflix kínálatába a taxisblokád idején játszódó, Antall Józsefet a középpontba állító film, és egyelőre keresik is a magyar nézők.
Tőzsér Árpád filmje – ami, mint írtuk, szerintünk a taxisblokád történetén kívül arról szólt, hogy az SZDSZ-alapító Göncz Árpád egy álnok és ostoba majom volt, ahogy mindenki más is a liberális oldalon – összesen 60 ezer nézőt vonzott a mozikban, amivel tavaly így is a harmadik legnézettebb magyar filmnek számított (a legnézettebb nagyjátékfilm a Nyugati nyaralás volt 82 ezer nézővel, a második a Szia, Életem! 62 ezerrel).
A producerként Lajos Tamás által gondozott, szakmailag gyengécske, unalmas, politikailag pedig mélyen Fidesz-hű kurzusfilmet nevezete az ország az idei Oscar-díjra (még annak bemutatása előtt), annak ellenére, hogy nyilvánvalóan még a nevezők számára is egyértelmű volt, annak semmi esélye nincs nemhogy a díjra, nemhogy a jelölésre, de még arra sem, hogy a majdani esélyesek szűkített listájára kerüljön, hiszen történetét vagy megvalósítását tekintve egyáltalán nincs benne semmi, ami nemzetközileg érdekes lehet. A film valóban ki is hullott a legelső rostán. Az Oscar-jelölés gyakorlatáról a HVG Fülke című podcastjában Deák Kristóf Oscar-díjas rendező (Mindenki) és Madarász Isti rendező-forgatókönyvíró azt állította, hogy annak nincs köze ahhoz, hogy nyerjen is vele az ország, az kizárólag a kurzusfilm hazai marketingjéről szól.
A jobboldali média lenyűgözőnek, és annak idején Oscar-esélyesnek kiáltotta ki a Seress Zoltán, ifj. Vidnyánszky Attila, Gáspár Tibor, Tóth Ildikó és Végh Zsolt főszereplésével készült filmet, mi, enyhén szólva sem voltunk ilyen lelkesek, kritikánkat itt olvashatja, de most már nem kell a moziba mennie senkinek, hogy eldöntse a vitát, ugyanis a napokban a Blokád felkerült a Netflixre.
A magyar nézők, úgy tűnik, kíváncsiak is a filmre, egyelőre a hazai közönség körében – a Netflix adatai szerint – ugyanis ez a legnézettebb film.
Még több Kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: