Kult hvg.hu 2022. június. 16. 06:12

19 ezer jegyet sem adtak el a Hosszú Katinkáról 560 milliós támogatással készült filmre

A Nemzeti Filmintézet példa nélkülien bőkezű támogatást nyújtott a mozi elkészültéhez, a nézőket mégsem mozgatta meg.

A bemutatója óta eltelt egy hónap és két nap alatt összesen 18 548 néző váltott jegyet a Hosszú Katinkáról szóló dokumentumfilmre – írja a Népszava a Nemzeti Filmintézet által támogatott alkotások nézőszámait listázó oldal adatai szerint.

A film bevétele a nyitóhétvégén 10 millió 592 ezer forint volt, akkor 6228-an nézték meg. Ez jelentősen elmarad a szintén állami támogatással forgatott mozik nézettségétől, például a tavaly szeptemberben bemutatott Toxikomáétól vagy az év végén megjelent Nagykarácsonyétól. Az előbbit az első hétvégén, amikor vetítették, 15 067-en látták, összesen pedig közel 104 ezren, az utóbbi 20 118 fős hétvégével nyitott és kis híján 129 ezren ültek be rá.

Ahogy kritikánkban is írtuk, a Nemzeti Filmintézet példa nélkülien bőkezű támogatást nyújtott a Katinka elkészültéhez: a Filmszakmai Döntőbizottság 560 millió millió forintot szavazott meg neki. A 24.hu akkori összesítése szerint a 2011 és a portréfilmről szóló döntés megszületése között eltelt kilenc évben a pályázó dokumentumfilmesek összesen nem kaptak annyi támogatást, mint ez: 21 filmnek juttattak 534 millió forintot. Káel Csaba filmügyi kormánybiztos ezt úgy indokolta: a forgatókönyv alapján egyértelmű volt, hogy ez egy teljesen új típusú megközelítése egy sportolói életnek, sorsnak. „Azzal is tisztában voltunk, hogy Katinka olyan népszerű, olyan ismert világszerte, hogy egy olyan kiállítású filmben kell bemutatni őt, amely felveszi a versenyt ebben a kategóriában.”

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.