A Booker-díjas író magyar kiadójához is eljuttatott üzenetében azt írja: a háborúban „nyilvánvaló a mi országunk vezetőinek a felelőssége”.
A Magvető Kiadóhoz is eljuttatta az ukrajnai háborúról szóló üzenetét a világ egyik leghíresebb orosz írója, Ljudmila Ulickaja, amelyben azt írja, fájdalmat, rettegést és szégyent érez, ráadásul azt gondolta, az ő generációja már leélheti háború nélkül az életét.
Egyetlen ember és hű cinkosainak őrülete irányítja az ország sorsát.
Csak találgatnunk lehet, mit írnak majd erről ötven év múlva a történelemkönyvek – írja az üzenetben. Mint írja, azért érez fájdalmat, mert „a háború minden élőt sújt – füveket és fákat, állatokat és ivadékaikat, embereket és gyermekeiket”, rettegést pedig azért, mert „létezik összbiológiai ösztön, amely az élők saját életének és az utódok életének védelmére irányul. Végül hozzáteszi:
Szégyen – mert ennek, az egész emberiség számára szörnyűségekkel terhes szituációnak az előidézésében nyilvánvaló a mi országunk vezetőinek a felelőssége.
Sorait azzal zárja: „A mai nap történéseiért viselt felelősségben mi, kortárs szemtanúk is osztozunk, valamennyien, mert képtelenek voltunk előre látni és megakadályozni e drámai eseményeket. Fékezzük meg a percenként fokozódó háborút és álljunk ellen a tömegtájékoztatási eszközök mindegyikéből honfitársainkra zúduló hazug propagandának.”