A zaklatási ügyei miatt az Operettszínházból távozó Kero szerint „feltétlenül hasznos és fontos” a MeToo-mozgalom, de „talán nincs olyan rendező az országban, akit ne lehetne belekeverni valamilyen MeToo-dologba”.
Természetesen velem is előfordult, hogy úgy viselkedtem a múltban, ami nem egyezik a mai elvárásokkal, normákkal. Az ilyen vádak következményeit rettenetesen megszenvedtem, alig éltem túl
– mondta az Indexnek adott interjújában Kerényi Miklós Gábor, azaz Kero, a Budapesti Operettszínház egykori igazgatója, aki zaklatási botrányai miatt kényszerült távozni a színházból. (Az Operettszínház jelenlegi igazgatóját, Kiss-B. Atillát egyébként többen újabb zaklatási ügyek eltussolásával vádolták meg.)
Kero, aki szerint a vádak „majdnem hullaházba juttatták” őt, azt is elmondta: „Mai fejjel sok mindent másképpen tennék, de akkor ott, csak az akkori fejemmel, az akkori helyzetekre reflektálva cselekedhettem”, de ma már a „mai elvárások szerint”, „lazábban, elfogadóbban” közeledik az emberekhez.
Azt ugyanakkor nem tagadja, hogy ami vele kapcsolatban felmerült, annak „van igazságmagva. Az embereket az átlagnál többször veregettem hátba, többször öleltem meg, sokszor voltam fokozottan közvetlen, többször használtam csúnya szavakat, és nyilvánosan emlegettem olyan kapcsolatokat a Teremtővel, amiket nem kellene. Ezeket a hibákat el tudom ismerni”, ugyanakkor úgy véli, nem követett el „olyan súlyú hibát, ami ekkora retorziót érdemelt volna”.
Kero azt is kijelentette:
Talán nincs olyan rendező Magyarországon, akit ne lehetne belekeverni valamilyen MeToo-dologba. Mindenkinek volt, van olyan pillanata, amit félre lehet érteni, magyarázni. Amikor velem ez megtörtént, egy csomó színházigazgató kollégám rettegett, hogy ő lesz a következő.
A rendező elmondta azt is, bár kőszínházakba „még nem hívják”, rengeteg régi kollégájával együtt dolgozik, több új bemutatója volt vagy lesz a közeljövőben.
Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: