Kult hvg.hu 2021. július. 22. 20:19

Itt érkeznek a felvélteli ponthatárok, 11 ezren jutottak be az ELTE-re

492 pont volt a legmagasabb ponthatár: az ELTE matematika-olasztanár szakra csak egy embert vettek fel. A legnépszerűbb szakok között vannak a különböző gazdasági képzések, a pszichológia és a jogász szak, ezekre 400 pont alatt nem volt esély bekerülni. Máshol 280 pont is elég volt.

Több mint 11 ezer jelentkezőnek sikerült bejutni az ELTE különböző szakjaira - írja az Eduline, a HVG oktatási szakportálja. A lap szerint az ELTE szakjain a legmagasabb ponthatárok a matematika-olasztanár szakon, az osztatlan jogászképzésen, a pszichológia, és az angol nyelvű nemzetközi tanulmányokon voltak.

Az összes intézmény felvételi ponthatárait ide kattintva tudja megnézni.

Az ELTE-re felvettek közül a legtöbben a bölcsészkarra mennek, írja az Eduline.

Túry Gergely

A lap összeszedte a legnépszerűbb szakok ponthatárait is. A népszerűségi lista élén nem volt meglepetés: idén is a gazdálkodási és menedzser szak volt az első, amit több mint 10 300 diák jelölt meg, de sokan szerettek volna bekerülni még a kereskedelem és marketing, a pszichológia, a jogász és betegellátó szakokra is. Szülésznőnek már 280 pont is elég volt, de a médiatudományhoz legalább 400 kellett.

Itt van a tíz legnépszerűbb szak ponthatára: van, ahol 280 is elég volt, máshol 472 pont kellett

Gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, pszichológia, jogász, ápolás és betegellátás - az idei felvételin is ezek a legnépszerűbb alap- és osztatlan szakok. Nézzük, hány ponttal lehetett állami ösztöndíjas helyet szerezni ezeken a képzéseken.

A gazdasági képzésben az előzetesen becsült 400 ponthoz képest több helyen is magasabb lett végül a határ, volt, ahol több mint 70 ponttal haladta meg a vártat. A legmagasabb követelményt a Corvinus egyetem különböző képzéseire való bejutáshoz kellett teljesíteni, de más intézményekben sem csökkent 400 pont alá a határ.

Több gazdasági szakon is emelkedett a végleges ponthatár az előzeteshez képest

Ahogyan minden évben, úgy idén is a gazdasági képzésekre szerettek volna bekerülni a legtöbben. Összesen 29 361-en jelentkeztek az ehhez tartozó szakok valamelyikére - 22 408-an első helyen. Államilag támogatott formában 24 400-an szerettek volna tovább tanulni. Mutatjuk, hogy ehhez mennyi pontot kellett elérni a különböző felsőoktatási intézményekben.

A ponthatárok bejelentésének idejére idén egy év kihagyás után ismét megszervezték az eredményváró Pont Ott Partit az ELTE Lágymányosi Campusán, ahol kivetítőkön lehetett böngészni az eredményeket. Képeink is ott készültek az izguló és örömködő diákok között.

Túry Gergely

Idén tavalyhoz képest 11 százalékkal nőtt a felsőoktatásba jelentkezők száma. Erről a ponthatárok bejelentése előtt beszélt Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára az MTI híradása szerint. Összesen körülbelüll 102 ezer jelentkező volt, az államtitkár azt is mondta, hogy nőtt az érdeklődés az agrár- és pedagógusképzések, a műszaki-informatikai képzések és az orvosképzés iránt is.

Azok, akik kereskedelem és marketing, kommunikáció- és médiatudomány, általános orvosi, gazdálkodási és menedzsment szakra, jogászképzésre, illetve a többi népszerű szakra jelentkeztek, már egy pontszámot ismertek. Az idei pontokra az jellemző, hogy sok egyetemen jóval az előzetes limit felett húzták a végleges ponthatárokat.

Rossz hír a felvételizőknek: van, ahol 122 ponttal kellett több az eleőzetes ponthatároknál

Az előzetes ponthatárokra idén is készültünk, hiszen több népszerű szak esetében volt egyetemtől független limit. Mutatjuk, hogy alakultak a végleges számok az előzetes pontokhoz képest ma este.

472 pont - ennyit kellett összegyűjteniük azoknak a felvételizőknek, akik állami ösztöndíjas formában szeretnék elkezdeni az Eötvös Loránd Tudományegyetem jogászképzését. A Pázmány Péter Katolikus Egyetemen sem volt sokkal alacsonyabb a ponthatár az államilag támogatott képzésen, oda 463 pont kellett. A vidéki tudományegyetemeken ennél kevesebb ponttal is lehetett ingyenes helyet szerezni: Debrecenben 430, Pécsett 420, Szegeden 433, Győrött 379 az idei ponthatár.

Nagyon sokan jelentkeztek idén jogászképzésre: van, ahol 472 a 2021-es ponthatár

Több mint 5300-an jelentkeztek jogászképzésre idén, ez a 2021-es felvételi negyedik legnépszerűbb szakja. Ez a ponthatárokon is látszik: az ELTE-n 472, a Pázmányon 463 pont kellett az állami ösztöndíjas helyhez.

Több mint 10 800-an felvételiztek idén orvos- és egészségtudományi szakokra, a legnépszerűbb képzés idén is az ápolás és betegellátás, amelyet ötezren jelöltek meg a jelentkezési lapon. Nézzük, milyenek a 2021-es ponthatárok.

Az orvosi képzéshez 405-437 pont kellett, több egészségügyi szakra ennél jóval kevesebb ponttal is be lehetett jutni

Több mint 10 800-an felvételiztek idén orvos- és egészségtudományi szakokra, a legnépszerűbb képzés idén is az ápolás és betegellátás, amelyet ötezren jelöltek meg a jelentkezési lapon. Nézzük, milyenek a 2021-es ponthatárok.

Gazdaság Sztojcsev Iván 2025. január. 08. 11:41

Lázár bejelentette: 20 perc késés után visszajár a vasúti jegyár fele, buszt küldenek nyáron a vonat helyett, ha nincs klíma

Tíz vállalással indította el Lázár János az évet: a miniszter bejelentette, hogy júniustól 20 percnél nagyobb késés után visszajár a jegyár fele, buszos rásegítéssel készülnek a nyári főszezonra, és mellékesen azt is elmondta, hogy decemberben a GYSEV-ben még nagyobb tulajdonrészt szerzett a magyar állam, úgyhogy több dunántúli megye teljes hálózatát átadják.