A munkát folytatja, de fizikailag máshol szeretne lenni.
A homofóbtörvény elfogadása után elhagyja Magyarországot Nagy Boldizsár, a Meseország mindenkié és a Micsoda család! című gyerekkönyvek szerkesztője – írja a Reuters.
Nagy Boldizsár a lapnak elmondta, a munkái miatt halálos fenyegetéseket is kapott, de hozzátette, továbbra is szerkesztéssel és fordítással akar foglalkozni, ám a dolgok itthon annyira bizonytalanná váltak, hogy máshonnan folytatja, amit elkezdett.
A Reuters arról is beszámolt, hogy múlt héten a Pest Megyei Kormányhivatal 250 ezer forintra büntette a Micsoda család! című, a Szivárványcsaládokért Alapítvány által kiadott mesekönyv forgalmazóját, a Lírát: a könyv miatt egy bejelentés alapján vizsgálat indult, amelyből kiderült, a terjesztőnek fel kellett volna tüntetnie, hogy a mesekönyv a "szokványostól eltérő tartalmú". A Líra egyébként jogi válaszlépésre készül.
Nagy a Reuters cikkében megjegyzi, hogy attól tart, a magyar kiadók nem mernek majd olyan kiskorúaknak szóló könyveket kiadni, amelyek LMBTQ-témákkal is foglalkoznak.
A 24.hu megkérte Nagy Boldizsárt, hogy kommentálja a hírt. A szerkesztő elmondta, a döntés már régebb óta érik, minthogy élesedett a törvény. "Mostanára találtuk meg a házat, de már több mint egy éve terveztük. Persze politikai okok miatt elsősorban, mert nem érezzük magunkat biztonságban itthon. De szeretnénk tovább folytatni azt a munkát, amit itthon elkezdtünk és csinálunk, csak nem feltétlenül Magyarországról. Nem arról van szó, hogy meg vagyunk félemlítve, így elhúzunk és abbahagyjuk, csak szeretnénk fizikailag máshol lenni" – mondta Nagy a lapnak, és hozzátette, a párjával együtt szerettek volna örökbe fogadni korábban, ám amikor kiderült, hogy erre már nem lesz esélyük, nem érezték tovább értelmét a maradásnak.
Nagy Boldizsár a Meseország mindenkié című kötet körül kirobbant botrány apropóján adott interjút a hvg360-nak, ahol többek között elmondta: a meseantológiával azt akarták elérni, hogy aki hátrányos helyzetű, vagy nem találja helyét a társadalomban, az a meséken keresztül lássa, hogy vannak olyanok, akik hasonló cipőben járnak, sőt ők is lehetnek hősök. Az interjúban szóba került az is, hogyan küzdött meg másságával gyerekkorában, ki mentette meg az életét iskolásként, és az az eset mennyiben változtatott a szemléletén, valamint az is kiderül, miről csinálna legszívesebben plakátkampányt.
"Vallásos emberek is támogatásukról biztosítottak" - Nagy Boldizsár, a ledarált mesekönyv szerkesztője a HVG Teraszon
Pozitívan csalódott a közvéleményben - mondta a Meseország mindenkié című mesekönyv szerkesztője M. Kiss Csabának. Nagy Boldizsár szerint Dúró Dóra akciója után olyanokat is sikerült átbillenteni, akik nem gondolkoztak azon, hogy szükség van-e másfajta mesékre.
Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: