Rengeteg nagyítható fotó látható, valamint többek között Darvas Iván önmagával folytatott párbeszédének részletei olvashatók az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet virtuális kiállításának oldalán.
A koronavírus miatt a PIM-Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet májustól kezdődően a netre költöztet néhány időszakos kiállítást. Ennek a virtuális sorozatnak a harmadik része most "nyílt meg", amely Darvas Iván pályáját mutatja be.
Legendás színházi szerepeit, híres filmes alakításait (kezdve az áttörtést hozó Liliomfival), de gyerekkorát is dokumentálják a fotók, illetve többek között részleteket olvashatunk Darvas Lábjegyzetek című, önéletrajzi könyvéből, melynek szokatlan a formája, mert ebben a művész egy önmagával folytatott párbeszédben írja meg életét és annak sorsfordító mozzanatait.
Ilyen mozzanat volt, amikor a színészt az 56-os események után börtönbe zárták, és Darvas 1957 és 1959 között rácsok mögött ült. Amnesztiával szabadulva nem várták tárt kapuval a színházak: először metróépítő segédmunkás, majd műanyag-fröccsöntő lett. Erről az időszakról Darvas keserűen fogalmaz: azt írja visszaemlékezésében, hogy egy színész karrierjének legfontosabb korszaka a 30-tól 40 éves korig terjedő periódus, mert ekkor játszhatja el a világirodalom legjelentősebb szerepeit. Neki azonban politikai okok miatt pont ez az időszak maradt ki.
A kiállítás anyagát eredetileg 2015-ben, Darvas Iván születésének 90. évfordulója alkalmából mutatták be „A” Darvas. Egy színészsors három stációban címmel a Bajor Gizi Színészmúzeumban. Kurátorai Lakatosné Ircsik Teréz és Szebényi Ágnes voltak.