Szerintük Bartók Imre egyértelművé tette, hogy nem kíván részese lenni a kormányzat által szervezett és finanszírozott kulturális életnek. Ha az író mégis jelzi, hogy a véleményét félreértették, készek továbbra is az ő szövegével képviselni a magyar irodalmat.
Nem sokkal, egész pontosan egy nappal az után, hogy Bartók Imre visszautasította a Demeter Szilárd vezette Petőfi Irodalmi Múzeum által odaítélt Térey-ösztöndíjat, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) visszavonta az író részvételét az Irodalom Éjszakája nevű programon. Az eseményen Bartók képviselte volna Magyarországot, erről pedig már korábban megállapodás született. Az indoklásban azt írták, megváltozott a koncepciójuk.
A döntés hátteréről megkérdeztük a KKM-et, válaszukban a koncepció megváltozását így értelmezik:
„Bartók Imre Facebook-posztjában egyértelművé tette, hogy nem kíván részese lenni a kormányzat által szervezett és finanszírozott kulturális életnek.
Ezért, bár korábban az általunk igen tisztelt írói munkásságának egy elemét választottuk ki arra, hogy az Irodalom Éjszakáján a magyar irodalmat képviselje, későbbi üzenetét megértettük, és nem volt más választásunk, mint új koncepcióval nekivágni a KKM társfinanszírozásában és részvételével zajló Irodalom Éjszakája projektnek.
Amennyiben Bartók Imre jelzi, hogy véleményét félreértettük, és mégsem jelent számára problémát a KKM által a programba delegált szerzőként részévé válni a hivatalos állami kulturális diplomáciának, örömmel jelezzük a szervezőknek, hogy továbbra is az ő szövegével kívánjuk képviselni a magyar irodalmat.”
Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: