De mi megmutatjuk!
DrMáriás megdöbbenéssel tapasztalta, hogy a Facebook törölte a Geronazzo Mária Munch Madonnájaként című alkotásáról készült képet. Egyúttal felháborítónak is tartja, mert nem érti miért tették. Így néz ki:
DrMáriás ebben az alkotásában két, általa nagyra tartott ember világát ötvözte. Geronazzo Máriát azért tiszteli, mert „feltehetően a legmélyebb társadalmi rétegekből küzdötte fel magát celebbé, ráadásul úgy, hogy keményen megkeresett bevételeinek jelentős részét a saját vállalkozásába fektette, a külsejének szépítésébe, ami ha groteszkül is sikerült, ugyan mondja meg már nekem valaki, hogy ki nem groteszk ebben a mi mai világunkban? Ő éppen ezért nagyon is a megszemélyesítője.”
Edvard Munch pedig nagy kedvence, rengeteg órát töltött a főművei, például a Sikoly és persze a Madonna társaságában.
„Az én művészeti ars poeticám felmutatni a művészet és a valóság jellegzetes, különleges, kort és identitását felmutató találkozását. Így került Geronazzo Mária ebbe a munchi környezetbe, ahol a nőnek egyszerre van szent és profán, jó és rossz, erotikus és félelmetes kisugárzása, amelyet látva az alsó sarokban ülő kis embrió gyermekként az anyjára, vagy egy telivér félelmetes nőre nézve egyszerre megijed és izgatottan vágyakozik, akár minden férfi érezhet egy nő láttán egyszerre egy szent anya és egy kitárulkozva vonzó test iránt. A főszereplőt a keretben ondószálak fogják körbe, amelyek az örök körforgást szimbolizálják, hiszen a társadalom minden szintjén ugyanúgy futkosnak a magukat szentebbnek és profánabbnak tartó nők körül ezek a kis harcias lények utcaseprőtől miniszterig, hajléktalantól oligarcháig” – magyarázza az alkotást DrMáriás, aki egyébként ezen a napon nem csak a Facebookkal küzd, hanem a kiállításának a megnyitójára, valamint egy pénteki koncertre is készül.