Kult Farkas Zoltán 2018. augusztus. 24. 10:35

Farkas Zoltán: Egy párizsi torony és a magyar kulturkampf – videó

Farkas Zoltán
Szerzőnk Farkas Zoltán

Szent Mihály sugárút, Gilbert Jeune könyváruház. Alapítva: 1886. A Quartier Latin "kapuja", egy lépés a Sorbonne.

A közép-európai szépirodalom a negyedik emeleten van. Elfér másfél sorban. A könyvek bő harmada magyar. A legfrissebb regény, kiemelt helyen, Dragomán György Máglyája.

A múlt századból (mások mellett) Szerb Antal, Karinthy – Frigyes és Ferenc –, Kosztolányi, Krúdytól A tiszaeszlári Solymosi Eszter. Későbbi időkből Szabó Magda, Márai Sándor, utóbbi legalább fél tucat kiadvánnyal. És persze kortársaink reprezentatív sora: több Krasznahorkai és Kertész, Esterházy (legutóbb az Egyszerű mondat vessző száz oldal - a Márk változat), Spirótól az Álmodtam neked novelláskötet.

Építeni kezdtünk a könyvekből. Tornyot. Imponáló lett.

Nagyon össze kell szednie magát, aki ezt a tornyot le akarja dönteni. Ahhoz nem elég átkozódni, magyar politikusokhoz dörgölőzni.  

Amúgy pedig: akár büszke is lehetne.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gif-eket, videókat.

Itthon Martini Noémi 2024. december. 28. 10:00

„Nincs még egy ország, ahol különbséget tesznek menekült és menekült között” – hogyan élnek az állami támogatástól elesett kárpátaljai menekültek?

Augusztus vége óta nem jár állami lakhatási támogatás több ezer kárpátaljai menekültnek. Vannak, akik alkalmi munkából ki tudják termelni a lakbért, másoknak a Máltai Szeretetszolgálat továbbra is finanszírozza a lakhatást, de rengetegen tűnnek el nyomtalanul a rendszerből, és olyanokról is hallani, akik arra kényszerültek, hogy visszatérjenek Kárpátaljára. Az utóbbi négy hónapban több érintett családdal és szállásadóval maradtunk kapcsolatban, hogy megtudjuk, hogyan élnek túl. Három helyszín, három különböző sors.