Lenyűgözte és tudatosabbá is tette, mikor rájött, mennyi párhuzam van A szolgálólány meséje és a valóság közt.
Joseph Fiennes, aki a főszereplő Offred (Elisabeth Moss) urát, a kegyetlen Fred Waterfordot alakítja A szolgálólány meséjében, a CBSN műsorában Tanya Riverónak beszélt arról, hogy milyen párhuzamokat vél felfedezni a való élet és a sorozat világa között.
Figyelemre méltónak tartja, hogy az egyik történetszál például a családok szétzúzására fókuszál, miközben az USA határainál bevándoló családokat választanak szét egymástól.
Az íróink igazi jósok. Margaret Atwood és Bruce Miller olyan elképesztően ráéreztek a társadalom energiáira és pszichéjére, hogy a sorozattal sikerült egyfajta tükröt tartaniuk annak, ami most a világban történik.
Fiennes azt is elmondta, hogy meghatotta, mikor nők egy csoportja a szolgálólányok öltözékében tiltakozott az abortusztörvények szigorítása ellen.
Az, hogy a sorozat és a szolgálólányok ruhája a tüntetések szerves része lett, buzdító erejű a számunkra. A sorozat szerintem most már felelős a mozgalomért és az abban megszólaló hangokért is.
A színész továbbá azt reméli, hogy a sorozat cselekvésre ösztönzi a férfiakat is.
Remélem, hogy a férfiakat is megmozdítja, mert tényleg azt ábrázolja, mi történik most vagy korábban. Két lány apjaként engem is sokkal tudatosabbá tett, határozottabb a véleményem.
Fiennes figyelmeztet arra is, hogy szerinte
Nem veszíthetjük el az éberségünket, mert a fundamentalizmus hullámokban tér vissza.