Pár éve kemény rasszizmusváddal az egyházi vezetők nyomásra hívták vissza a vallási műsorok éléről, ám az MTVA kiemelt programok, valamint kisebbségi és határon túli műsorok főszerkesztője maradt. Most megkapta Magyarország legfiatalabb közszolgálati csatornájának irányítását.
"Siklósi Beatrix (...) személyét elfogadhatatlannak tartjuk. Nyíltan kirekesztő és antiszemita megjegyzései, nyilatkozatai alkalmatlanná és hiteltelenné teszik az egyházi műsorok gondozására" – írta többek közt Erdő Péter, Bölcskei Gusztáv, Gáncs Péter és Heisler András, amikor 2014-ben a köztévé vallási műsorainak élére kinevezték Siklósit. A levél hatására végül erről a pozícióról két hónap után visszahívták, de a kisebbségi és határon túli műsorok főszerkesztője maradhatott.
Most továbblépett, és megkapta az M5 vezetését. Siklósi szerint „a csatorna olyan kezdeményezése a 21. századi magyar közszolgálati televíziózásnak, amelyben különös figyelmet kell fordítani anyanyelvünk megőrzésére és használatára, hagyományaink továbbadására gyermekeinknek és unokáinknak, valamint az igényes szórakoztatás biztosítására a Kárpát-medencei és a diaszpórában élő magyarságnak… Sem magyarságunkról, sem nyelvünkről, sem kulturális értékeinkről, sem zsidó-keresztény gyökerű európaiságunkról nem mondhatunk le! Ezek szolgálata a mi küldetésünk."
Ígérete szerint a teljes csatornát érintő új programjukat hamarosan bemutatják.
Az M5 eddigi vezetője, Dér Ágnes a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt.-nél folytatja pályafutását, a kisebbségi és határon túli főszerkesztői feladatokat Mucsányi János, a vallási főszerkesztőség vezetője veszi át Siklósi Beatrixtól.
Siklósi Beatrix botrányos körülmények közt távozott 2004-ben a köztévétől, miután meghívta az Éjjeli menedék című műsorba David Irving közismerten zsidógyűlölő történészt (igaz, szerinte ez egy koncepcós eljárás volt, aminek az volt az oka, hogy megpályázta a köztévé elnöki székét).
De később is számos meghökkentő kijelentést tett (pl. egy ízben nyilatkozott a köztünk élő „antimagyarokról”, és a velük szembeni „nemzeti önvédelem” szükségességéről), itt egy kis összeállítás az M5 új vezetőjének nézeteiből.
2012-ben az MTVA elnökének kulturális főtanácsadója, egyben a Táncsics-díj kuratóriumának tagja lett, majd 2014-től – mint fentebb írtuk – majdnem vallási, és egészben a kisebbségi műsorok főszerkesztője.