Kult Bicsérdi Ádám 2017. november. 27. 10:16

A berni követ alkotói ezúttal a gulágok világáról készítettek megrázó filmet

Az Örök tél a málenkij robot névtelen áldozatainak kíván méltó emléket állítani az 1944-ben játszódó történettel.

"Nem hiszünk a nagy eszmékben, a pátoszban, a hősökben. Engem az érdekel a történelemben, ami a mára hasonlít, és a máról mindig szatíra jut eszembe. A dráma, a tragédia csak történelmi közegben működik, tehát egy időtávlat kell hozzá." - nyilatkozta interjúnkban korábban Köbli Norbert, A vizsga, A berni követ vagy a Félvilág forgatókönyvírója, aki ezúttal újabb történelmi témájú filmet készített alkotótársával, a rendezésért felelő Szász Attilával.

A Örök tél története 1944 decemberében indul, amikor szovjet katonák egy dél-dunántúli sváb faluból elhurcolják a munkaképes nőket “egy kis munkára”, három hét kukoricatörésre. Irén (Gera Marina), aki férjét várja haza a frontról, abban a tudatban válik el kislányától és szüleitől, hogy hamarosan újra találkoznak. Ám a megszállóknak kegyetlen tervük van a nőkkel: marhavagonokban egy szovjet munkatáborba szállítják őket, ahol embertelen körülmények között a helyi szénbányában kell kényszermunkát végezniük.

Az Örök tél a GULÁG-GUPVI Emlékév támogatásával készült, és a malenkij robot némaságra ítélt áldozatainak szeretne méltó emléket állítani. A filmet várhatóan 2018 februárjában mutatják be.

 

 

 

hvg360 Imre Réka 2025. január. 01. 17:30

„Valamiben meg kell halni” – a férfiak attól félnek, hogy kevésbé lesznek férfiak, ha megbetegszenek

Előbb kezelik magukat népi gyógymódokkal, minthogy elmenjenek az orvoshoz, és sokszor még a pingponglabda méretű daganatokat sem veszik észre magukon. A nevelés, a társadalom, vagy valami más okozza sok férfi orvosfóbiáját? Miért akarnak inkább infarktusban meghalni? Hogyan áll a vastagbéltükrözéshez egy ausztrál és egy magyar férfi? Férfiszorongások az egészségügyben.