A hónapban munkacsoportot alakítanak, hogy a visszaélések kezelésének intézményi eljárásrendjére javaslatcsomagot dolgozzanak ki.
A szövetség közleményében azt írja, több mint 30 magyar művészeti intézmény és szakmai-érdekképviseleti szervezet vett részt a Független Előadó-művészeti Szövetség (FESZ) 2017. november 14-i MINEKMENTODA című nyílt fórumán. A fórum célja, hogy az intézmények nyilvánosan vállaljanak felelősséget, és tegyenek érdemi lépéseket a hatalmi helyzetből fakadó visszaélések megelőzése érdekében, és emellett nyújtsanak védelmet és támogatást a visszaélések áldozatainak.
Hozzáfűzték, hogy további lépéseket sürgetnek, és november folyamán munkacsoportot alakítanak a megjelent szervezetek részvételével, hogy a jogszabályokban (Munka törvénykönyve, Btk., Ptk.) nem szabályozott kérdéskörökre, így többek között egy etikai kódex tartalmára és a visszaélések kezelésének intézményi eljárásrendjére javaslatcsomagot dolgozzanak ki.
A FESZ kiemelte, hogy az áldozatsegítés nemcsak a művészeti terület ügye, és nemcsak a színházi szakmában szükséges, de a társadalmi változásnak részesei kell legyenek azok a művészeti intézmények, amelyek széles nyilvánosságot kapnak. Nekik ugyanis a munkáikon keresztül lehetőségük van a társadalmi problémákkal kapcsolatban a közvélemény formálására.