A Bahamák helyett a Turks- és Caicos-szigetek egyikén érhetett földet az Újvilág felfedezője. Az új teóriát hajóutakkal szeretnék bizonyítani a kutatók.
Szinte azóta vitatják Kolumbusz Kristóf partraszállásának pontos helyét, hogy az Amerikát felfedező genovai tengerész 1492. október 12-én, 33 napi viszontagságos hajózás után szárazföldet ért. Jó fél évezreddel az új világbirodalmakat megalapozó és a földrajzi felfedezések korát megnyitó utazás után modern kori kutatók egy kisebb csapata október vége felé szintén hajóra száll, hogy végleg bebizonyítsa: Kolumbusz a Nagy-Turk szigetet érte el először – írja az e heti HVG.
A Josiah Marvel történész által vezetett expedíció a Bahamákhoz tartozó San Salvadorról indul, hogy igazolja: nem ott ért partot a nagy felfedező. A kis csapat több szigetet érintve jut majd el Kubába, hogy az eddig elfogadott útvonalat összevesse Marvel három évtizedes kutatásaival és Kolumbusz naplójával.
Bár Amerigo Vespucci itáliai hajós a Dél-Amerika partjait bejáró, 1501–1502-es útja után végképp rájött, hogy új földrészt fedeztek fel, Kolumbusz 1506-os haláláig ragaszkodott ahhoz, hogy az Ázsiába vezető nyugati utat találta meg.