A világ antikváriusai Budapesten egyesülnek a hétvégén. Meg lehet vásárolni egy Einstein-levelet, Mária Terézia törvénykönyvét, vagy a Thuróczi-krónika korai kiadásait is.
Gutenbergtől Zuckerbergig mottóval, első alkalommal rendezik meg a hétvégén a Pesti Vigadóban a Könyvritkaságok nemzetközi kiállítását és vásárát. Az ingyenesen látogatható rendezvényre a magyarok mellett brit, dán, francia, holland, japán, német, olasz, orosz, osztrák és svájci antikváriusok várják a gyűjtőket és a könyveket szerető, ritkaságokra kíváncsi nagyközönséget.
Bősze Ádám, a Magyar Antikváriusok Egyesülete elnöke lapunknak elmondta, az esemény annak köszönhető, hogy idén Budapesten tartotta a kongresszusát a Nemzetközi Antikvár Szövetség (International League of Antiquarian Booksellers – ILAB), s ha már ennyi antikvárius idelátogatott, hoztak néhány – gyakran magyar vonatkozású – darabot is a portékájukból.
Az Antiquariat Donhofer például a Thuróczi-krónika első, brünni kiadást hozta el. Az amszterdami Antiquariaat Brinkman Mária Terézia 1769-ben kibocsátott törvénykönyvét, a Constitutio Criminalist mutatja be. De nemzetközi csemegék is vannak, így a koppenhágai Herman H. J. Lynge & Son antikvárium Albert Einstein eddig nem publikált, kéziratos levelét kínálja a vásárlóknak, melyet a fizikus 1928. december 10-én írt akkori asszisztensének, Herman Müntznek.
A magyar könyvesek is készültek: a Földvári Antikvárium Horthy Miklós Adolf Hitlernek címzett kézzel írott német nyelvű levelét hozta el a kiállítása. Nem a nagypolitikáról értekezik benne a kormányzó, hanem a birtokáról küldött két doboz almához mellékeli a Führerhez intézett baráti sorait. Az Atticus Antikvárium Kosztolányi Dezső Káin című novelláskötete első kiadású, Bálint Lajosnak dedikált példányával, valamint Márai Sándor Egy polgár vallomásai című regényének szintén dedikált első kiadásával érkezett.