A Rossz versek címre hallgható filmhez még szereplőket keresnek, a forgatás év végén indulhat.
A Filmalap Döntőbizottsága az elsőfilmes Csuja László és a Van valami furcsa és megmagyarázhatatlannal bemutatkozó Reisz Gábor új alkotásainak szavazott meg gyártási illetve gyártáselőkészítési támogatást.
Resiz Gábor Rossz versek című új filmjének forgatása a tervek szerint az év végén kezdődik és jövő augusztusig tart budapesti és párizsi helyszíneken. A magyar-francia koprodukcióban készülő alkotás a 30 körüli Merthner Tamásról szól, aki élete mélypontján úgy dönt, hogy nem a felejtés és a jövőbe nézés biztos továbblépését választja, hanem utazásra indul a gyerekkori és tinédzserkori emlékeibe. A film 2016-ban játszódik, de Tamás utazásai által egy szubjektív képet kapunk a 90-es, 2000-es évek Magyarországáról.
A Rossz verseket a VAN-ban megismert stáb készíti,a forgatókönyvet ismét a rendező írta, a vágásért Tálas Zsófia, az operatőri munkáért Becsey Kristóf és Bálint Dániel, a sound design-ért Lukács Péter Benjámin felel. Jó hír a rajongók számára, hogy a VAN filmzenekar dolgozik az új film zenéjén.
Szereplőket keresnek a VAN rendezőjének új filmjébe
Reisz Gábor első nagyjátékfilmje, a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan az utóbbi évek egyik legjobb magyar filmje volt.
Az elsőfilmeseket segítő Filmalap Inkubátor Program keretében készülő Virágvölgy című film gyártására 62 millió forint támogatást ítélt meg a Döntőbizottság.
Csuja László (Foszfor, 2010) játékfilmrendezői bemutatkozása egy coming-of-age történettel keresztezett road movie lesz. A Virágvölgy főszereplője egy értelmi sérült fiú, a munkásszállón tengődő Roland, akit lefokoz a társadalom, ő azonban ezt nem hajlandó tudomásul venni. Rolandnak egyik percről a másikra kisfiúból apává kell válnia, amikor egy zavart tekintetű huszonéves lány beállít hozzá egy lopott csecsemővel azt állítva, hogy ő az apa. Nem sokkal ezután már együtt menekülnek egy boldogabb világ illúziója felé.
A Virágvölgy forgatókönyvét Csuja László Nagy V. Gergővel közösen írta, a forgatás jövő tavasszal kezdődik Budapesten és környékén, a film a tervek szerint már jövő ősszel látható lesz a hazai mozikban.
"A valóságunk 16-os karikát érdemel"
Fiatalok, és ha kell, kevés pénzből is véghez viszik a filmtervüket. Nem szándékosan kerülik a filmalapos támogatást, csak úgy gondolták, hogy a saját ötletükhöz jobban passzolnak a gerillamódszerek. Két ilyen módon készített filmet is elcsíphet a közönség ősszel a magyar mozikban, és külön öröm, hogy mindkettőben hiteles képet kapunk arról, hogy milyen ma Magyarországon fiatalnak lenni.