Kult hvg.hu 2016. július. 18. 11:27

Egy napig ment csak a francia mozikban a terrortámadásról szóló film

A nizzai tragikus események előtt egy nappal mutatták be a Bastille Day című filmet, amely azonban túlságosan rímelt a valóságos eseményekre, így levették a műsorról.

A Bastille Day története szerint egy a francia nemzeti ünnepre, július 14-re időzített párizsi terrortámadás elleni küzdelemről szól, Idris Elba főszereplésével. A filmet július 13-án mutatták be a francia mozikban, azonban a másnapi nizzai események egészen más ízt adtak a Bastille Daynek, még ha a készítők szándéka nyilván nem az volt, hogy a valóság leutánozza a forgatókönyvüket.

A francia forgalmazó, a Studio Canal azonnal arra kérte a Bastille Dayt bemutató 237 mozit, hogy vegyék le a műsorról a filmet. A filmet egyébként Magyarországon a Big Bang Media forgalmazza majd, a hazai premier pontos dátuma azonban egyelőre nem ismert.

Ugyanakkor egy másik, a nizzai terrortámadásra még jobban hasonlító film mégis műsoron maradhatott Franciaországban. Az Én, Olga című film valós eseményeken alapul: a 22 éves korában a prágai ártatlan tömegbe hajtó tömeggyilkosról, a cseh Olga Hepnarováról szól.

Egy film megjósolta a Germanwings-balesetet

Az Eszeveszett mesék című film kezdő jelenete kísértetiesen hasonlít a Germanwings repülőgépén történt tragikus eseményekre. A filmet a gép lezuhanása után néhány nappal mutatták be Angliában, többen is azt kérik a forgalmazótól, hogy vegye le az argentin alkotást a mozik műsoráról.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.