Kult HVG 2015. október. 21. 17:28

Egyre többen járnak színházba

Nem múlandó hóbort volt csupán, hogy a gazdasági válság kitörése után egyre többen kezdtek színházba járni – írja az e heti HVG.

Reneszánszát éli a színház, a rendszerváltás előtt néztek annyian előadásokat, mint napjainkban – állapította meg a színházi élet legfontosabb mutatószámai alapján készült HVG-elemzés, tavaly. A legfrissebb, a teátrumok 2014. évi működését összegezve a lap arra a következtetésre jutott: nem divatjelenség, hanem tartós növekedés állt a növekedés hátterében.

Nemcsak a bűvös, hatmilliós nézőszámot sikerült átlépni (ez 2013-ben még 5,8 millió volt) de azt jócskán meg is haladta az összesített nézőszám (2014-ben 6,4 millió). Tartóssá vált tehát az a tendencia, hogy a 2008-ban kirobbant gazdasági válság idején 4,5 milliósra visszaesett nézőszám – előbb lassú ütemben, majd az utóbbi években rendre félmilliónál is nagyobb mértékben – lendületesen növekszik.

A legtöbb nézőt vonzó előadások továbbra is a zenés darabok, de a színházi top 10-be tavaly egy prózai darab, a Szputnyik társulat által a Vígszínházban előadott Revizor is bekerült.

Részletek és színházi toplista a csütörtökön megjelenő HVG-ben.

HVG
hvg360 Imre Réka 2025. január. 01. 17:30

„Valamiben meg kell halni” – a férfiak attól félnek, hogy kevésbé lesznek férfiak, ha megbetegszenek

Előbb kezelik magukat népi gyógymódokkal, minthogy elmenjenek az orvoshoz, és sokszor még a pingponglabda méretű daganatokat sem veszik észre magukon. A nevelés, a társadalom, vagy valami más okozza sok férfi orvosfóbiáját? Miért akarnak inkább infarktusban meghalni? Hogyan áll a vastagbéltükrözéshez egy ausztrál és egy magyar férfi? Férfiszorongások az egészségügyben.