Érpatak polgármesterének jelenlétében vetítették az Uránia moziban az érpataki modellről szóló filmet. Ott volt a vetítésen a holland rendező is, akinek a kéznyújtását nem fogadta el Orosz Mihály Zoltán. Volt, aki a polgármestert, volt, aki a rendezőt tapsolta hevesen a vetítés után.
Az Érpatak modell című film (melyről bővebben egy későbbi írásunkban olvashat majd) a Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál versenyprogramjában szerepelt, szombaton este vetítették le a fesztiválon utoljára a holland rendező, Benny Brunner jelenlétében. A vetírésre meghívták a film egyik főszereplőjét, Érpatak polgármesterét, Orosz Mihály Zoltánt is, aki meg is érkezett a vetítésre, és ha ő jött, akkkor az érpataki modell hívei is követté. Főleg azok után, hogy Orosz korábban tüntetésre hívta a vele szimpatizálókat, mivel szerinte a film nem objektíven mutatja be a településen általa vezetett városvezetési módszert.
A vetítés így elég forró hangulatban kezdődött, a szervezők mindenkit megkértek, hogy politikai hovatartozástól függetlenül türelemmel, és kultúráltan nézzék végig a filmet. A vetítés után kérdéseket lehetett feltenni a rendezőnek, aki elmondta, német újságíró kollégájával, Keno Verseckel utaztak le többször is forgatni Érpatakra. A filmet pedig várhatóan a német, osztrák és a román közönség is láthatja hamarosan.
Később Orosz Mihály Zoltánt is a színpadra szólították, aki nem a nézői kérdésekre válaszolt, inkább saját ellenérzéseit fogalmazta meg a filmmel szemben.
A nézők közül valaki azt mondta, hogy a film közben szégyellte, hogy magyar. Egy másik hozzászóló pedig azt emelte ki, hogy az érpataki modell hívei bűntényt követtek el azzal, hogy nyíltan azonosulnak a Wehrmacht és a Wafen SS nézeteivel (ez a film egyik jelenetében történt). Egy az első sorban ülő felszólaló viszont már az érpataki polgármester érdemeit hagsúlyozta, és állva tapsolta meg Oroszt.