Kult hvg.hu 2015. június. 09. 12:44

Brad Pitt is kisképernyőre vált – a Netflix háborús szatírájában szerepel

Az előfizetéses online tévészolgálató a nagy sikerű sorozatai után végképp rákapcsolt a filmekre – egy Afganisztánban játszódó igaz történethez sikerült megnyernie a népszerű színészikont.

War Machine címmel kerül fel 2016-ban a Netflixre az a dráma, ami Michael Hastings amerikai újságíró afganisztáni háborús eseményeket feldolgozó könyve alapján készül. A rendezői székbe az ausztrál David Michod (Animal Kingdom, Országúti bosszú) ül be, a főszereplő és egyben producer pedig Brad Pitt lesz.

Pitt karaktere a való életben is Afganisztánban szolgáló Stanley McChrystal nevű tábornok figurájára alapul, akit az újságíró egy hónapon keresztül követett, és aki pont a Hastings által írt Rolling Stone-cikk miatt kényszerült lemondania tisztségéről, miután kiderült, hogy ellenzi a Fehér Ház háborús politikáját.

Brad Pitt és Angelina Jolie 2014-ben
AFP / Robyn Beck

A Netflix az átalakuló tévés-sorozatos világ legnagyobb nyertese, és bár korábban már több filmet is berendelt – Adam Sandlertől és a Duplass-tesóktól 4-4 filmes szerződést kötöttek, látatlanban –, a War Machine lesz a második igazán nagy dobása az egész estés formátumban. Az első nagy, komoly Netflix-drámát még idén várhatjuk – a Beast of No Nation című afrikai polgárháborús filmet a True Detective első évadjával berobbanó Cary Fukunaga rendezi, a főszerepben pedig Idris Elbát (A drót, Luther, Prometheus) láthatjuk.

Brad Pitt státuszához méltóan szépen ráállt az évi egy főszerepre, 2012-ben az Ölni kíméletesen, 2013-ban a Z világháború, tavaly pedig a Harag központi figurája volt, idén pedig a By the Sea című filmben láthatjuk majd moziban, amelyben a Mr. és Mrs. Smith óta először tűnik fel Angelina Jolie-val közösen – ráadásul most először a felesége is rendezi Pittet.

hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.