Közismert művészek jelentettek az állambiztonságnak a rendszerváltás előtt Klapka Györgyről, a besúgók egyike a Blikk szerint a már elhunyt Szuhay Balázs volt.
Viktor fedőnéven beépített ügynökként szolgálta ki a hatalmi rendszert Szuhay Balázs, a 2001-ben elhunyt színész-újságíró – állítja a Blikk.
A lapnak Klapka György számolt be arról, hogy amikor kikérte a levéltárból a róla szóló állambiztonsági aktát, amelyből kiderül, hogy a rendszerváltást megelőzően kik jelentettek róla az állambiztonságnak, egy 350 oldalas aktát kapott. Klapka a Blikknek azt mondta, hogy nem lepte meg, hogy megfigyelték, az viszont már igen, hogy az anyjáról és a Buenos Airesben élő bátyjáról is jelentettek.
Miközben Klapka állítása szerint azért kérte ki az aktát, mert valaki azt súgta neki, hogy egy egykori énekesnő volt a besúgója, egy másik ügynököt talált, akiről állítása szerint nem is sejtette volna, hogy jelent róla. (Arról nem szól a Blikk híre, hogy az énekesnővel kapcsolatos gyanú beigazolódott-e.) Mivel Klapka aláírt a levéltárban egy papírt, amelyben vállalja, hogy az illető halála után 30 évig nem hozza nyilvánosságra a nevét, csak körülírni tudta az illetőt, amiből a Blikk következtette ki, hogy Szuhay Balázsról lehet szó.
Szuhay Klapkához hasonlóan Rózsahegyi Kálmán színiiskolájában tanult, később szintén a kecskeméti Katona József Színházban volt színész, és már 1960-ban is jelentett. Mindenki szerette, mert humoros, barátságos, behízelgő modorú ember volt, persze arról fogalmunk sem volt, hogy beépített ügynök – mondta róla Klapka, aki elárulta, hogy egy megszűnt szatírikus hetilap főszerkesztője is volt a besúgója, márpedig Szuhay 1992-ben a Ludas Matyi főszerkesztője lett.
Klapka egyébként arról is beszámolt a Blikknek, hogy az is szerepel az anyagában, hogy pénzért csempészett Kelet-Berlinből a nyugati oldalra embereket, amiért az NDK-ban halálra ítélték. "Eddig soha nem láttam az ítéletet, most ebben az anyagban ez is benne van, akárcsak az ellenem kiadott nemzetközi elfogatóparancs" – mondta.