Megéneklik Mulan legendáját
Különleges mesés-koncertet ad a CSIIIKSZ≡RDA kórus a hétvégén. Új előadásukban Hua Mulan ősi balladáját dolgozzák fel.
Mulan a kínai kultúra évszázadokon át kedvelt alakja, története a 4−5. században hatalmon lévő Északi Wei-dinasztia uralkodásának idejéből származik. A történet szerint a Kínát ért mongol támadások idején a császár hadba hívta a férfiakat, minden családból egyet. Mulan beteg apjáért aggódva férfiruhát öltött, és családja férfitagjaként vonult be a seregbe. A mongolok ellen vívott, több mint egy évtizedig tartó háború során Mulan számos megpróbáltatást állt ki, hogy megőrizze titkát, a hadseregben magas rangot szerzett, harcosai is férfiként tisztelték. A legenda mesél Mulan és egy harcostársa közötti, titkos, szomorú véget érő szerelemről is.
Az izgalmas feldolgozás a történet elmesélése mellett, a kórusimprovizáció segítségével egyrészt a történethez, másrészt a távol-keleti kultúrához kötődő érzéseket és hangulatokat teremt. A több mint száz aktív taggal működő kórus Tóth Árpád vezetésével hozta létre a különleges hangulatú darabot, melyet június 13-án, 14-én és 15-én a Budapesti Műszaki Egyetem aulájában hallhatnak.
A koncerteket pénteken és szombaton este héttől és kilenctől, vasárnap pedig hattól tekinthetők meg a Műegyetem aulájában, vasárnap lesz egy gyerekeknek szóló változat is délután négytől.
A 2009-ben alakult, mára több mint száz aktív taggal működő CSIIIKSZ≡RDA kórus Tóth Árpád karnagy vezetésével vallja, hogy a 21. század elején ideje leszámolni a kórusénekléshez tapadó mintegy száz éves megszokásokkal, érdemes újragondolni a közösen énekelve alkotás minden egyes mozzanatát. A CSIIIKSZ≡RDA – a kórusimprovizáción keresztül – kutatja és gyakorolja a népzene és a klasszikus zene eredeti jelentéseit is közvetítő kortárs értelmezés lehetőségeit, a zene birodalmának új mezsgyéin halad, kreatívan improvizál, kipróbál szokatlan dolgokat – a visszajelzések alapján az eredmény katarzis és lélekújulás.