2014. május. 08. 15:06 MTI Utolsó frissítés: 2014. május. 08. 15:02 Kult

Állandó társulata lesz a tatabányai színháznak

Ősszel lesz 25 éves a tatabányai Jászai Mari Színház, amelynek ettől a szezontól állandó, tizenkét fős társulata lesz. Crespo Rodrigo igazgató szerint az önkormányzat támogatása és a színház növekvő bevételei tették ezt lehetővé.

A tatabányai színház állami támogatása az előző évad kedvező szakmai mutatóinak köszönhetően csaknem 19 millió forinttal nőtt, a jegyekből és bérletekből származó bevétel 11 százalékkal lett magasabb.

Schmidt Csaba polgármester azt mondta, hogy állandó társulat nélkül már nem lehetett tovább fejleszteni a színházat, ezért az önkormányzat az évi 150 millió forintos támogatást 2014-től 25 millió forinttal megnövelte.

Az évadban kilenc gyermekdarabot és hat felnőtteknek szánt előadást mutatnak be. A gyermekelőadások közül három ősbemutató lesz, a darabok a Jászai Mari Színház felkérésére készülnek, például Parti Nagy Lajos Maya Hajója címmel ír animációs mesejátékot.

A jövő szezon repertoárjában szerepel egyebek mellett Hadar Galron női fürdőben játszódó színműve, a Mikve, Csehovtól a Sirály, Shakespeare komédiája, a Vízkereszt, vagy amit akartok és a Padlás.

A Jászai Mari Színház jubileumi évadát a következő társulati tagokkal kezdi meg: Bakonyi Csilla, Danis Lídia, Dévai Balázs, Egri Márta, Honti György, Kardos Róbert, Major Melinda, Maróti Attila, Megyeri Zoltán, Schruff Milán, Szabó Emília és Végh Péter.

Az Éless Béla vezette Komárom Megyei Játékszín 1989. október 1-jén költözött be a Népházba és Népház-Játékszín néven lett Tatabánya első államilag támogatott, hivatásos kőszínháza. A színház 1994-ben vette fel Jászai Mari nevét.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.