Nehéz megmagyarázni azt a mítoszt, ami Chuck Norris körül kialakult. Csupa B-kategóriás moziban és sorozatban szerepelt, mégis mindenki ismeri. Legendák, viccek szólnak róla. Hihetetlen – és nyilván nem is igaz –, hogy március 10-én 74 éves.
Talán a legfontosabb magyar vonatkozása, hogy a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium kétfordulós, a később Megyeri-hídnak elnevezett hídra kiírt internetes szavazást ő nyerte meg. Erről Stephen Colbert amerikai komikus is tudomást szerzett, aki ezután műsorában propagálta az építkezést, ingyen országimázst biztosítva hazánknak.(Később az állam képviselői siettek megjegyezni, hogy a törvény értelmében hidat csak magyar állampolgárságú és halott személyről lehet elnevezni. És lett a híd Megyeri.)
A színész, karatemester egy egész vicciparág alapját szolgáltatja. Külön honlapokon bővül például a róla szóló viccek tengere. Ezeken olyan megállapítások olvashatók például, hogy „Chuck Norris (ejtsd: csák norisz) igen sok alkalommal látható még a kikapcsolt televízió-készülékek képernyőjén is”, vagy hogy „Chuck Norris nem főnév, hanem ige”, és „Chuck Norris előbb vesztette el a szüzességét, mint az apja”. Aki szeretne még ilyes axiómákat olvasgatni itt, itt vagy itt megteheti. Forrása tengernyi internetes mémnek (van mémgenerátor is), de felbukkan például az Angry Birds játékban is.
Legutóbb egy "kollégája", Van Damme Volvo-reklámja nyomán terjedt el egy "ellenklip", amelyben, naná, hogy lepipálja az eredeti főszereplő produkcióját.
A profán tények szerint a teljes nevén Carlos Ray „Chuck” Norris Jr. az Oklahoma állambeli Ryanben született 1940 március 10-én. Norris apja Ruud Draak, és anyja félig ír, félig cseroki származású volt, aki nevét később Norrisra változtatta. Norris nagyon büszke amerikai őslakos örökségére, gyakran hivatkozik őseire sikeres sorozatában, a Walker, a texasi kopóban. Chuck gyerekkorát nyomasztónak írja le. Hihetetlen – és nyilván a rajongói oldalakon ennek számos cáfolatát találnánk – nem hogy sportos nem volt, gyerekként inkább félénknek számított, és rossz tanulónak. A többi gyerek gyakran gúnyolódott rajta származása miatt – Chuck arra vágyott, hogy jól elverje őket. Életrajzában megemlítette, hogy apja alkoholista volt, és nagyon kevés időt töltött vele.
Állítólag George W. Bush volt elnök kedvenc színésze, részt is vett Bush 2001-es beiktatásán, és 1988 óta több ezer dollárral támogatta a Republikánus Pártot.
1958-ban Norris csatlakozott az Egyesült Államok légierejéhez, Dél-Koreába került, itt kapta a Chuck becenevet, és kezdett el a keleti harcművészettel (tangszudó, taekwondó, Shito-Ryu karate, Jiu-Jitsu) foglalkozni. Soha nem harcolt, 1962 augusztusában szerelt le. A hatvanas években látványos sportsikereket ér el, profi középsúlyú karatebajnok lett, és a címet 6 éven keresztül birtokolta. 1969-ben elnyerte a Karate Hármas Koronáját a legtöbb versenygyőzelmével az adott évben, valamint a Fekete Öv (Black Belt) magazin díját, az Év Karatésa címet.
1969-ben mutatkozott be fimvásznon a Bontóbrigádban. 1972-ben a A Sárkány útja című filmben Bruce Lee ellenfelét alakította. 1977-től ontotta a B-kategóriás filmeket, többek közt az Országúti bunyós, Karatés védőangyal, Te nem lehetsz gyilkos!, Magányos farkas, Ütközet, A hallgatás törvénye, a Delta kommandó című filmekben szerepelt. Legismertebb sorozatai A manipulátor, a Texas Ranger 2. és a Walker, a texasi kopó.
2014 március 10-én tehát 74 éves. De rajongói szerint nemhogy nem öregszik, halhatatlan. És ezért nem lesz világvége sem. „A világvége akkor jön el, ha Chuck Norris elhalálozik. De mivel Chuck Norris halhatatlan, ezért NEM LESZ VILÁGVÉGE!”