Újabb kormányprojekt venné kezdetét a Margit körúton, a volt Ipari Minisztérium épületének elbontásával. Bár a beruházás Láng Zsolt II. kerületi polgármester szerint alig két éven belül átadható lehet, még nem egészen tisztázott, mi is épül majd az állami telken.
A jelenlegi kormányzat nem csak állandóan fejleszt, de kompenzálja az előző rezsimek hibáiból származó károkat – Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter erre az ismert tézisre futott ki a Széllkapu ötletpályázat hétfői díjkiosztóján mondott beszédében, azt boncolgatva, miért is tette már a földdel egyenlővé a volt Ipari Minisztérium Margit körúti épületét az előző vezetés.
Varga szerint a Millenáris szomszédságában, a Margit körút 85-87. alatt található állami tulajdonú ingatlanok elbontásával Budapest nem várt építési lehetőséghez jut, melyet a város szerencsére hihetetlen lakossági figyelemmel hálál meg. A mezőgazdasági miniszter kiemelte, hogy amíg a New Yorki-i Central Park újragondolásakor egykor mindössze 32, a Széllkapu pályázatra rögtön 228 pályamunka érkezett, ezekből válogatta ki a zsűri pénzjutalommal is járó, 23 nyertes alkotást. Láng Zsolt, II. kerületi polgármester, szintén örömét fejezte a magyar kormány segítőkészségével kapcsolatban, hangsúlyozva, hogy egy-két év múlva egy átadóünnepség keretein belül szívesen befejezettnek nyilvánítaná a projektet.
Azt azonban, hogy az egyik fő budai szélcsatornát szabadon hagyó, a levegő tisztítása érdekében – az elképzelések szerint – részben parkosított területen, pontosan mi épül, még nem tudni. Az ötletpályázatok nyertes munkáit a zsűri tagjainak elmondása szerint lehetséges, hogy figyelembe veszik az építészeti tervpályázatok értékelésekor, ám a versenyzők által megálmodott közösségi terek eredeti formájukban nagy valószínűséggel nem valósulhatnak meg.
A Millenáris Széllkapu Nonprofit Kft. 2014. januárjában írt ki ötletpályázatot a Margit körút, Kis Rókus utca, Fény utca és a Mammut II. bevásárlóközpont által határolt terület rehabilitációjára. A lebontás előtt álló épület helyén létesítendő közpark funkcióira vonatkozó elképzeléseit bárki beküldhette, az építészek pedig külön kategóriában versenyeztek. Kategóriánként 108, illetve 120 pályamű érkezett a február 24-i határidőig. A bíráló bizottságban a kerület és az építészszakma képviselőin kívül helyet kapott a Millenáris park vezetője is. A Millenáris Teátrumban a gazdasági tárca és a kerület vezetői adták át a pénzdíjakat és elismerő okleveleket a nyertes pályázóknak, valamint megnyitották a legjobb pályamunkákat bemutató, április 30-ig megtekinthető kiállítást.