Szenzációs festményt szerzett meg a Salzburgi Múzeum
A Salzburgi Múzeum megvette a városról készített legrégebbi festményt egy párizsi árverésen. Az olajképet egy kevésbé ismert festő, Philipp van den Bossche készítette 1599-ben. A festmény a várost a közeli Mönchsbergről látva ábrázolja. A festő selyemhímzéssel is foglalkozott, ami hatással volt festői stílusára: alkotásának több részlete is csak mikroszkóppal látható. A kép eddig egy francia nemesi családé volt.
Martin Hochleitner a kép hétfői bemutatásán szenzációs leletnek nevezte a festményt, hozzátéve: "így még nem láthattuk Salzburgot. Olyan, mintha karácsony lenne".
A vételárról a Salzburgi Múzeum nem nyilatkozott, az intézményt támogató egyesület segített megszerezni a képet.
Az épületek rendkívül részletgazdag, valósághű ábrázolása képet ad a város történelméről. Láthatók a román stílusú dóm 1598-ban leégett romjai, a Kapucinus-hegyen álló kolostor eredetije és a ferences rendi templom is, még mielőtt átépítették és barokk elemekkel egészítették volna ki.
"Az olajképen egy élő város képe látható, amely a történészeknek, városkutatóknak és a műemlékvédelemmel foglalkozóknak információkban gazdag betekintést enged Salzburg életébe Wolf Dietrich érseksége alatti" – emelte ki Heinz Schaden, Salzburg polgármestere.
A Salzburgi Múzeum új ékessége január 7-éig látható egy időszaki kiállításon. Ezután restaurálják, újrakeretezik, üvegezik, majd integrálják a múzeum állandó kiállításába.