2013. szeptember. 03. 13:07 MTI Utolsó frissítés: 2013. szeptember. 03. 16:23 Kult

A Radnótiban rendez Alföldi Róbert

A Mohácsi-testvérek, Mohácsi István és János darabjának premierjével indul a bemutatók sora a budapesti Radnóti Színházban, ahol a 2013/2014-es évadban Alföldi Róbert is rendezni fog.

Az új évadban négy bemutatót tartanak, az első, a Nemzetközi sikerre való tekintet premierjét október 27-én tartják Mohácsi János rendezésében. Az előadásban az egész társulat részt vesz – olvasható a Radnóti Színház hétfői évadnyitó társulati üléséről az MTI-hez kedden eljuttatott közleményben.

A második premier Ibsen Hedda Gabler című műve lesz Valló Péter rendezésében december 22-én, a címszerepet Petrik Andrea alakítja. Arthur Schnitzler Anatol és a nők című darabjának bemutatója Bálint András rendezésében 2014. március 2-án lesz, a főszerepeket a társulathoz újonnan csatlakozó Pál András és Schneider Zoltán játsszák. Alföldi Róbert Csehov Platonovját fogja rendezni, a premier időpontja 2014. május 11.

A tájékoztatás szerint folytatódik Krizsó Szilvia Libikóka című sorozata az új évadban, az október 30-i előadás két vendége Závada Pál író és Kulka János színművész lesz. A teátrumban új sorozat is indul Irodallam címmel, amelynek keretében Dinyés Dániel zeneszerző a Radnóti Színház színészeivel készít önálló esteket az irodalom és a zene kapcsolatáról.

A társulathoz Pál András mellett Andrusko Marcella is csatlakozott, valamint a kaposvári egyetem hallgatója, Móga Piroska is a Radnótiban tölti gyakorlatát.

A teátrum szeptember 14-én a Bukaresti Nemzeti Színházban lép fel a Vágyvillamos című darabbal, majd a színház jelen lesz az Évadnyitó színházi korzón az Andrássy úton szeptember 22-én. Két nappal korábban a hagyományos évadnyitó programmal, a Színház hátulról című rendezvénnyel várják az érdeklődőket.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.