Kult MTI/hvg.hu 2013. március. 23. 18:10

Sirály-ügy: "pár tucat bódult és ittasnak tűnő fiatalról" beszél a vagyonkezelő

A főváros vagyonkezelő központ közlése szerint jogellenesen tartózkodtak a VI. kerületi Király utca 50. szám alatti, tavaly májusban lezárt ingatlanban (Sirály) fiatalok, akik megszegték a tűzvédelmi szabályokat és engedély nélkül árusítottak alkoholt.

Mint arról beszámoltunk: pénteken mintegy nyolcvan fiatal akadályozta meg, hogy a főváros újra birtokba vegye a tulajdonában lévő belvárosi klubhelyiséget, a Sirályt. A fiatalok szerint a Király utcai helyiséget évek óta a Marom Klub Egyesület használja a Főpolgármesteri Hivatallal kötött szerződés alapján. A Sirályban kereskedelmi tevékenységet nem folytatnak, kulturális programokat, fesztiválokat szerveznek – mondták a helyszínen az MTI tudósítójának.

Szombaton arról tájékoztattak: azt az ígéretet kapták, hogy a helyiség sorsáról hétfőn tárgyalnak velük a vagyonkezelő, illetve a főváros képviselői.

MTI / Bruzák Noémi

A Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ (BFVK) Zrt. az MTI-t szombaton közleményben tájékoztatta arról, hogy az ingatlanban egy 564 négyzetméteres helyiségcsoport a főváros tulajdona, a további területek a VI. kerületi önkormányzathoz tartoznak. Az ingatlant 1993. október 31-től Budapest Székesfőváros Könyvesháza Alapítvány, majd a későbbiekben a Városi Színház Művészeti Kht. kulturális célra használta, a fővárossal kötött megállapodás alapján.

"Pár tucat bódult és ittasnak tűnő fiatal"

Az ingatlan 2011. december 20-án a BFVK birtokába került, amely nyílt pályázatot hirdetett a bérbeadásra 2012 januárjában. A főváros gazdasági bizottsága 2012. január 19-én eredményesnek nyilvánította a pályázatot és kijelölte bérlőként az egyetlen indulót, egy egyéni vállalkozót. Ő azonban a kiírásban foglalt feltételeket, valamint a bérleti szerződésben foglalt feltételeket több felszólítás ellenére sem teljesítette, a bérleti szerződést nem írta alá, így nem adták birtokba az ingatlant – írta a vagyonkezelő.

A közlemény szerint a VI. kerületi önkormányzat polgármesteri hivatalának kereskedelmi osztálya 2011. június 21-én kelt határozatával elrendelte az ingatlan bezárását. A hatóság 2012. május 10-én "életveszély vagy súlyos kárral fenyegető helyzet fennállását állapította meg" és az ingatlant bezárta, a bejárati ajtót lepecsételte.

A vagyonkezelő közlése szerint a kerületi hatóság idén márciusban ismételt hatósági ellenőrzést tartott, a jegyzőkönyv szerint az ingatlanban ittas fiatalok tartózkodtak, megszegték a tűzvédelmi szabályokat és engedély nélküli kereskedelmi tevékenység – többek között alkoholárusítás - folyt. A BFVK tájékoztatása szerint 2013. március 22-én reggel meg akarták szüntetni a jogellenes állapotot, de akkor nem tudtak bejutni az ingatlanba, csak később, amikor ők is jogellenesen ott tartózkodó pár tucat "bódult és ittasnak tűnő fiatalt" találtak.

A Marom máshogy látja

A Sirály Facebook-oldalán pénteken megjelent közlemény szerint a Marom Klub Egyesület felszólítja a Budapest Főváros Vagyonkezelő Zrt.-t (BFVK), hogy „erőszakos megoldások keresése helyett térjen vissza a helyzet tárgyalásos rendezéséhez”. Mint írták, készek megállapodni, hogy ésszerű határidőn belül átadják az ingatlant, amennyiben azonban a BFVK nem hajlandó tárgyalásos megoldásra, jogi úton érvényesítik az igazunkat és birtokvédelmi eljárást kezdeményeznek magántulajdonunk védelmében.

MTI / Bruzák Noémi

Szerintük ugyanis a kiürítésre szabott határidő nem elegendő az ingatlan elhagyására és egyesületünk tulajdonában levő eszközök biztonságos eltávolítására, így a BFVK. ultimátuma a Marom Klub Egyesület működését veszélyezteti. Emellett a kerület biztonsági emberei akadályozzák működésüket és meggátolják őket, hogy a tulajdonukban álló tárgyakhoz hozzáférhessenek, éppen ezért azokra a behatolás idején bent tartózkodó tagjaik vigyáznak.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?