Kult hvg.hu 2013. március. 04. 14:21

Már 40 ezerért árulják a jegyeket a Nemzetibe a Vaterán

Jegyüzérek árulják a Vaterán és a Teszveszen a Nemzeti Színház előadásaira szóló jegyeket, egy páros belépőért akár 40 ezer forintot is elkérnek – számolt be a Népszabadság. A színház jegyárusító szervere megint lebénult.

Mivel szinte lehetetlen jegyet váltani a Nemzeti Színházba, a jegyüzérek negyvenezer forintos villámáron kínálnak páros belépőt a teátrum előadásaira a Vaterán – írja a Népszabadság Online.

Hétfőn kezdték el árulni az áprilisi jegyeket, de az online árusítás lebénult, mert a szerver nem bírta a 18 ezres rohamot. Volt olyan, aki szabadságot vett ki azért, hogy időben beállhasson a sorba az Andrássy úti jegyiroda előtt.

Stiller Ákos

A Nemzeti épülete előtt is kanyarog a sor, de az előző havi árusítással ellentétben most sorszámot osztanak. Két pénztárnál lehet vásárolni, a bankkártyásnál és a készpénzesnél. Mozgó büfét is telepítettek a földszintre, valamint lehetőség van arra is, hogy leüljenek, akik órákat várakoznak. Délre kicsit már apadt a sor a Nemzeti előtt.

Ebből az Alföldi Róbert által "katasztrófa-turizmusként" aposztrofált rohamból néhányan profitálni szeretnének, és tetemes felárral árulják a jegyeket a Vaterán és a Teszveszen. Mert bár a kikiáltási ár nem nagyon tér el a valós ártól: 6000 forint két jegyért a keddre szóló Amphitryon-produkcióra, a villámár negyvenezer forint. A Vadászjelenetek Alsó-Bajorországból kikiáltási ára: 10 ezer forint, a villámár ennek a háromszorosa két jegyért. A Hazafit nekünk című produkcióra szintén ennyiért árulják a belépőt, mikor ez a színházban darabonként 3500 forint, azaz 7000 a kettő. Egyedül a Három nővérre adnak korrekt áron: 5 ezerért két belépőt.

Gálos Orsolya sajtófőnök azt mondta: nem örülnek a jegyüzéreknek, de nem tudnak tenni ellenük semmit, nincs hozzá jogi eszközük.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.