2013. február. 07. 16:44 MTI Utolsó frissítés: 2013. február. 07. 16:40 Kult

Idén is meglesheti a 100 éves budapesti házakat

A Kortárs Építészeti Központ (KÉK) áprilisban ismét megrendezi a százéves budapesti házak nyitott hétvégéjét, a Budapest100 programot, amelyre még jelentkezhetnek azok a fővárosi házak, amelyek 2013-ban ünneplik építésük, esetleg újjáépítésük évfordulóját.

A szervezők várják azok jelentkezését, akiknek házuk, esetleg munkahelyük 2013-ban ünnepli tervezésének, átadásának vagy átépítésének századik évfordulóját és szívesen kinyitná az épület kapuit a látogatók előtt április 6-án és 7-én. Jelentkezhetnek közös képviselők, tulajdonosok, bérlők vagy lakók, bárki, akinek kedve van egy-egy ház nevében csatlakozni a programhoz - részletezi a KÉK MTI-hez eljuttatott közleménye.

A részt vevő épületekben a házat és a lakóközösséget bemutató sétákat tartanak az önkéntesek, vagy pikniket, házi koncertet, esetleg kiállítást szerveznek a látogatók számára. A szervezők célja az, hogy a lehető legtöbb jubiláló ház nyitva legyen a látogatók előtt, és az ott lakók akár jelképesen, akár tevőlegesen megünnepeljék a centenáriumot.

2011 áprilisában, az első Budapest100 program alatt 50 budapesti épületben (lakóházakban és intézményekben) vendégeskedtek az érdeklődők. A kétnapos rendezvény alatt csaknem 16 ezer ember fordult meg a házakban, műtermekben és padlásokon. 2012-ben a lakóházak mellé 25 intézmény is csatlakozott (színházak, minisztériumok) és megközelítőleg 18 ezerre nőtt a látogatók száma.

"A program épp annyira szól a valamikori Budapestről, mint a mairól, ezért nem kizárólag a jó állapotú épületeket vagy a műemlékeket szeretnénk megmutatni a közönségnek. Úgy gondoljuk, hogy az elhanyagolt, gazdátlan házak is figyelmet érdemelnek" - vélik a szervezők.

A programhoz már csatlakozott és a 2013-ban századik évfordulójukat ünneplő házak leírása, valamint a részvételről szóló tájékoztató a honlapon (http://budapest100.hu/terkep/2013) olvasható. A programhoz e-mailben vagy telefonon lehet csatlakozni (budapest100@kek.org.hu vagy a 20/341 6688-as számon).

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.