Október 12-én indul a Bumeráng magazin: a sajtótájékoztatón kiderült, olyan minőségi bulvárnak szánják, amit még a férfiak is elővesznek a metrón, és Bochkor majd tollbamond.
1, 2 millió hallgató és 200 ezer Facebook–like. Ez, meg a Neo FM csúfos vége arra motiválta a mikrofonmágusként, de akrobataként is aposztrofált Boros-Bochkor párost, hogy elindítsanak egy hetilapot. A jelszó a minőségi bulvár, amit majd a pasik is szívesen elővesznek a metrón. Földes Ádám ügyvezető igazgató a lap 10%-os tulajdonosa, a többié a Geomédia kiadó, mely a Diéta&Fitnesz, a Szabad Föld és a Vasárnapi Híreket tartja még portfóliójában.
A kiadó bízik a tuti márkanévben, ami eladja a lapot. Földes az újság sajtótájékoztatóján a hvg.hu kérdésére elmondta: a bulvárlap-fogyasztók 26 százaléka eleve Neo FM, ebből pedig 14 százalék Bumeráng fogyasztó is volt egyben, tehát jó eséllyel indulnak a 150 ezer példányban péntektől megjelenő hetilappal a válságsújtott nyomtatott sajtó piacon.
A húzóneveken kívül további előnyként azt látja az ügyvezető a magazinban, hogy kitölt majd egy űrt, ami az aljabulvár és a minőségi újságok között hazánkban tátong. Külföldről a People és az Oprah magazint említette példaképként Földes.
Sándor Anikó főszerkesztő a tartalmi részekre vonatkozó kérdéseinkre azt a választ adta, hogy attól nem női, hogy lesz benne sport, gazdaság alulnézetből, és a társadalmi kérdéseket is firtató témák politika mentesen, de a horoszkóp és a receptrovat sem marad el: minden héten a vasárnapi családi menühöz adnak recepteket, aminek hozzávalóit a hűséges olvasók valamelyik áruházban Bumeráng-csomagban meg is vehetik.
Cicis képekre ne számítsunk a borítón, kívéve, ha nem öncélú a meztelenkedés: „Ha a legszebb rendőrnő például megmutatná bájait, azt nem utasítjuk el” – mondta Sándor.
A magazin témáihoz Bochkor majd tollbamondja a szöveget, saját bevallása szerint ugyanis írásban nem olyan jó. A húsz fős szerkesztőség feladata lesz az, hogy nyomtatásban visszaadja a rádióműsor esszenciáját: a fricskázó, ironikus, csavaros, avagy röhögcsélős, bohóckodós hangvételben feldolgozott magyar valóságot.