A korábbi századok szentkultusz-építésére hasonlít a szcientológia egyházat alapító L. Ron Hubbard nemrégiben Magyarországon is bemutatott 16 kötetes életrajza.
„Legalább húsz életet élt egyetlen élet alatt” – szögezi le a szcientológia alapítójának, Lafayette Ron Hubbardnak nemrégiben magyarul is megjelent monumentális, gazdagon illusztrált életrajza. Valóban, a több mint 3600 oldalas műben megszámlálni is nehéz a sok dicső tettet, amit a 75 évet élt amerikai vallásalapítónak tulajdonítanak. A könyvfolyam nemzetközi bemutatója március 13-án, Hubbard 101. születésnapján volt, nem sokra rá pedig hívei a budapesti Kongresszusi Központban is megünnepelték az eseményt.
A középkori szentkultuszt idéző életrajz főhősének – különösen ifjúkorában – kalandos élet jutott osztályrészül, és tagadhatatlan, hogy szorgalmas íróként számtalan témakörhöz hozzászólt. Ezt még azok a kutatók és „kiugrott” szcientológusok sem tagadják, akik bizniszegyházként és agresszív, agymosó vallási közösségként festik le a Hubbard által elindított mozgalmat. A részleteket illetően viszont már több kritika éri a kötetekben foglaltakat.
Ezekről részletesen az e heti HVG-ben olvashatnak.