2012. augusztus. 08. 10:48 MTI Utolsó frissítés: 2012. augusztus. 08. 10:47 Kult

Újabb kulisszatitkok derültek ki a friss Bourne-filmről

Jeremy Renner nem Matt Damon szerepét veszi át a pénteken az észak-amerikai mozikba kerülő, A Bourne-hagyaték című új Bourne-filmben: a sorozat negyedik epizódjának főhőseként egy másik menekülő CIA-ügynököt alakít.

A Bourne-hagyaték "nem előzményfilm és nem is folytatás", hanem a harmadik epizóddal egyidőben játszódó új produkció. Jeremy nem Matt helyét vette át, különböző ügynökökről van szó. Bourne továbbra is a történet része, miközben Aaron Cross belép a képbe" - magyarázta Frank Marshall, a sorozat producere. 

A Bourne-filmek sztorija Robert Ludlum regényei nyomán született. Az új film főhőse, Aaron Cross (Renner) azonban nem szerepel Ludlumnál. Renner a filmben egy másik CIA-ügynököt játszik, aki ugyanabban a programban vett rész, mint Bourne (Damon), őt is genetikai manipulációval alakították tökéletes gyilkossá. A Bourne-hagyatékban Crossnak azért kell menekülnie, mert a programért felelős tiszt (Edward Norton) elhatározza, hogy mind a hat kísérleti ügynököt "kiiktatja".

"Az a legjobb az egészben, hogy az előző filmből áttelefonálunk a mostaniba" - fogalmazott Marshall, hozzátéve, hogy Jason Bourne-ról természetesen szó esik a filmben és hivatkoznak is rá, emellett a korábbi Bourne-filmekben megjelent Albert Finney, Joan Allen, David Strathairn és Scott Glenn is újra visszatér régi szerepében a Tony Gilroy rendezte produkcióban.

Gilroy az előző három Bourne-film forgatókönyvén dolgozott, az új epizódot pedig nemcsak rendezőként, hanem testvérével, Dan Gilroyjal együtt ismét forgatókönyvíróként is jegyzi.

A Universal filmstúdió korábbi három Bourne-filmje világszerte több mint 945 millió dolláros bevételt hozott a jegypénztáraknál. A Bourne-hagyaték szeptember 6-tól látható a magyar mozikban.

hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.