2012. január. 11. 19:27 MTI Utolsó frissítés: 2012. január. 11. 19:24 Kult

Beérkeztek a pályázatok a velencei biennále magyar pavilonjára

Rekordszámú pályázat érkezett a 13. Velencei Építészeti Biennále magyar pavilonjában megvalósuló kiállításra a benyújtás határidejéig, január 6-ig.

Minden eddiginél több, összesen 12 pályamű érkezett a 2012. évi 13. Velencei Építészeti Biennále magyar pavilonjában megvalósuló kiállításra. A pályázati prezentációk megtekintése után a zsűri legkésőbb február 15-éig hozza meg döntését arról, ki képviseli Magyarországot a világ egyik legjelentősebb építészeti seregszemléjén - idézte Gulyás Gábor nemzeti biztost, a magyar pavilon kiállításait lebonyolító Műcsarnok igazgatóját szerdán az MTI-hez eljuttatott közleményében az intézmény kommunikációs osztálya.

Mint a nyílt pályázat tavaly októberi kiírásakor a Műcsarnok közölte, a kiállítás megépítésének és katalógusának költségkerete 20 millió forint. Gulyás Gábor igazgató akkor azt mondta, a kiírás szövege megengedőbb, mint korábban, és kevesebb formális kritériumot tartalmaz. Újdonságnak nevezte, hogy akár a pályázó építész vagy csoport is lehet saját kiállításának kurátora, ehhez azonban rendelkeznie kell kiállítás-rendezői tapasztalatokkal.

A pályázatokat Boros Géza művészettörténész, a NEFMI művészeti főosztályának vezetője, Ferencz István építész, a Magyar Művészeti Akadémia tagja, Gulyás Gábor, Guttman Szabolcs építész, a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem oktatója, Kálmán Ernő, Készman József művészettörténész, a Műcsarnok vezető kurátora és Wesselényi-Garay Andor építészkritikus, a 2010. évi Velencei Építészeti Biennále magyar kiállításának kurátora bírálja el.

Magyarország a rendszerváltás időszakában vett részt először a Velencei Építészeti Biennálén, akkor organikus építészek csoportos bemutatkozására került sor, nagy sikerrel.

hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.