"Besétált a való világ" - a Sirály is bezár
A Sirály ügyvezetője, Szalai-Szabó István búcsúzik a Király utcában lévő szórakozóhelytől, a Sirálytól. A Fővárosi Önkormányzat indoklása szerint a 262 négyzetméter alapterületű helyiség használatáról a Budapest Székesfőváros Könyvesháza Alapítvánnyal kötött együttműködési megállapodás 2005. október 31-én megszűnt.
"A Sirálynak is vége. Közénk is besétált a való világ, az együttműködés rendszere. És ahova beteszi a lábát, ott minden megváltozik, ott új morál, új rend lesz" - írja Szalai-Szabó István, a budapesti Király utcai szórakozóhely, a Sirály ügyvezetője a Belváros, Budapest blogon.
"Megpróbáltunk nem botrányt csinálni, megpróbáltuk elmondani a városvezetőknek, miben hiszünk, miért dolgoztunk az elmúlt öt évben, mi valósult meg ebből. Szerettük volna végre rendbe tenni a helyzetünket. Egy pillanatra úgy tűnt, van kedvük megismerni a rájuk bízott város valóságos életét. De nem. Inkább suttyomban kiírtak a tisztázatlan jogi helyzetű ingatlanra egy bérbeadási pályázatot. Így derült ki, mindegy számukra, mi lesz itt: designüzlet, vagy egy jó kis vendéglátó" - írja Szalai-Szabó.
Mint megírtuk: a Főváros Önkormányzat levélben közölte májusban a Városi Színház Művészeti Kht. ügyvezető igazgatójával, Szalai-Szabó Istvánnal, hogy a hatodik kerületi Király utca 50. szám alatti háromszintes Sirályt - a pincében színház- és koncertterem, a földszinten kávézó-kocsma, az emeleten könyvtár üzemel - május 26-án délelőtt tíz óráig „rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban, kiürítve, tisztán bocsássa a tulajdonos birtokába”.Az indoklás szerint a 262 négyzetméter alapterületű helyiség használatáról a Budapest Székesfőváros Könyvesháza Alapítvánnyal kötött együttműködési megállapodás 2005. október 31-én megszűnt. „A helyiségek birtokba adása és az ahhoz kapcsolódó elszámolások tekintetében folyamatban lévő perben az alapítvány úgy nyilatkozott, hogy a helyiségekben semmilyen ingósága vagy egyéb vagyontárgya nincs, ezáltal felhatalmazza a tulajdonost a helyiségek birtokba vételére” - írta a Fővárosi Önkormányzat.
Szalai-Szabót akkor meglepte a levél, az elmúlt egy évben semmilyen értesítést, információt nem kapott arról, hogy a fővárosnak milyen szándékai vannak a terézvárosi ingatlannal. Akkor elmondták: akár új helyen is tovább működnének, ha tényleg ki kell költözniük a Király utcai ingatlanból.