Az Amerikában immáron 41 éve futó népszerű tévéshow, a Szezám utca - Sesame Street - számos grafikust és művészt megihletett, akik a szokásostól eltérő módon ábrázolták Elmót, Kukalakó Oszkárt és a többieket.
Kevin Eslinger amerikai művész, grafikus különös szemszögből örökítette meg az Amerikában 1969 óta futó, óvodás gyerekek millióit képernyő elé szegező tévéshow, a Szezám utca (Sesame Street) szereplőit.
Mint az a The Uniblog gyűjtéséből kiderül, Eslingeren kívül több művészt is megihletett a bábos sorozat: valamennyien kedves, szerethető „szörnyként” ábrázolják a Szezám utca lakóit.
A Joan Ganz Cooney és Lloyd Morrisett által megálmodott Szezám utcán 1969 óta - vagyis 41 éve - generációk nőttek fel. Ahogy arról Malcolm Gladwell Fordulópont című könyvében - beszámol, jelentősege főként abban rejlik, hogy kreatív zseniket vont be a munkába, köztük olyan neveket, mint Jim Henson, Joe Raposo és Frank Oz, akik ösztönösen megérezték, hogyan lehet hatni a gyerekekre, és rájöttek, hogyha sikerül felkelteni - és fenntartani - a gyermekek figyelmét, oktatni is lehet őket.
Az első részeket összesen 1,9 millió amerikai háztartásban nézték. A sorozat tízéves „születésnapján” már 9 millió hatévesnél fiatalabb gyerek követte a bábfigurák kalandjait Amerika-szerte. A tévéshow állandó „résztvevői” - mint Elmo, Bert, Ernie, Kukalakó Oszkár vagy Grover - mellett epizódról-epizódra számos politikus - például Hillary Clinton vagy Kofi Annan - és közéleti szereplő, híresség is felbukkan. Többek között Robert De Niro, Mel Gibson, Sarah Jessica Parker is feltűnt egy-egy részben.
A Szezám utcából a zenés jelenetek sem hiányoznak: az évek során a legendás amerikai énekes, Johnny Cash, az olasz tenor, Andrea Bocelli, az Amerikában népszerű fiatal énekesnő, Katy Perry és a színész Ben Stiller is énekelt már a bábokkal.
A tévéshow töretlen népszerűségét jelzi, hogy 2009-ig összesen 118 Emmy-díjjal - amerikai televíziós díjjal - jutalmazták. 2001-ben világszerte 120 millióan követték a Szezám utca lakóinak életét, indulásának 40. évében 140 országban vetítették.