Faludy-versek és fotók a metrón
A száz éve született Faludy György verseivel találkozhatnak korabeli fotókkal díszített, nagyméretű tablókon szerdától a budapesti millenniumi földalatti, valamint a 2-es és 3-as metró utasai.
A földalatti tömegközlekedés akár a művészi alkotás terepe is lehet: Peter Brett amerikai író például New York-i metrózásai során írta meg telefonján első, nagy sikerű regényét - mondta E. Csorba Csilla, a tárlatot rendező Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) főigazgatója. Mint megjegyezte, Faludy György verseinek kitáblázásával arra szeretnék rábírni az utazókat, hogy két megálló között adják át magukat az önfeledt olvasásnak.
A metrókocsik belső hirdetési felületein helyet kapott kezdeményezés alapját a PIM Olvass, bolyongj, szeress címmel májusban megnyílt Faludy-kiállítása képezi: az 2006-ban elhunyt alkotó Budapesthez kapcsolódó versei, versrészletei olvashatók korabeli fotók mellett. A költemények és fotográfiák lírai formában idézik fel az első világháború utáni fővárost, Karinthy Budapestjét, a második világháború és az 1956-os forradalom megrázkódtatásait és a nyolcvanas évek benzinszagú városát. A tizenhét darabból álló sorozat két hónapig kétszáz plakáton látható a metrókocsikban, de július 14-ig egyben is megtekinthető a Millenniumi Földalatti Vasúti Múzeumban.