2008. december. 15. 13:35 MTI Utolsó frissítés: 2008. december. 15. 13:28 Kult

25 százalékos pornográfia-adó Olaszországban

Az olasz kormány válságkezelő programjának része a 25 százalékos forgalmi adó, amelyet kiró minden "nem szimulált" szexjelenetet tartalmazó műre, színdarabtól DVD-ig.


Az adónem terve 2002-ben már felmerült, 2005-ben újra terítékre került, de eddig a gyakorlatban nem valósult meg. Most a pornóadó már a 2008-as bevételeket is sújtja - írta a Corriere della Sera című olasz napilap.
    
A dekrétum meghatározása szerint ez vonatkozik a specializált újságokra, magazinokra, valamint minden olyan irodalmi, színházi műre és filmre, amely egyértelmű, valóságos jeleneteket tartalmaz beleegyező felek között. A kulturális miniszter 60 napon belül tesz közzé további pontosításokat.
    
A szakemberek pesszimisták. A pornóipar virágzik ugyan, az Eurispes számításai szerint 900 millió euró (240 milliárd forint) körül mozog az évi bevétel, de nagy része illegálisan, tehát nem adóztathatóan terjed.
    
Tinto Brass filmrendező, a Caligula alkotója felháborítónak tartja az új rendelkezést. "Nem akarják, hogy az emberek szórakozzanak, pedig mi lehet optimistább, mint egy szép hátsó? De nem: szomorúnak akarnak látni minket, előveszik Platónt, aki szerint az emberben van egy nemes rész övön felül és egy piszkos övön alul. A szex az interneten tombol, ahová még a gyerekek is be tudnak lépni" - mondta.
    
Franco Zeffirelli szerint azonban el lehet mesélni a szerelmet anélkül, hogy a szereplőket ágyba bújtatnák, pedig 40 évvel ezelőtt az ő Rómeó és Júliájában is volt némi szolid meztelenség. "Ha a válság miatt pénzt kell összeszedni, szedjék inkább a mocskosoktól, mint a szegényektől. A szexuális aktus csodálatos négyszemközt, mélyen egymás szemébe nézve" - mondta Zeffirelli.

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.