2007. február. 19. 19:21 MTI Utolsó frissítés: 2007. február. 19. 19:24 Kult

Amerikai forgalmazóknak kell a Maestro

Nagy amerikai filmgyártók és forgalmazók érdeklődését is felkeltette az Oscar-díjra jelölt magyar animációs kisfilm, a Maestro. A magyar film február 25-én négy másik animációs rövidfilmmel versenyez az Oscarért.

M. Tóth Géza, aki jelenleg Los Angeles-ben tartózkodik, elmondta, hogy a négy és fél perces animációs film nagy-britanniai és észak-amerikai forgalmazására az angliai székhelyű Shorts Internationallel, a világ legnagyobb rövidfilm-forgalmazójával kötöttek szerződést.

A brit cég partnere, az Egyesült Államokra koncentráló Magnolia Pictures jóvoltából a Maestrót az összes Oscar-díjra jelölt animációs filmmel együtt Észak-Amerika számos nagyvárosában vetítik - tette hozzá a rendező.

M. Tóth Géza úgy vélte: filmje újdonságként hat, mivel nem a "jól bevált" amerikai recept szerint készült, és így az alkotásban a forgalmazók újszerű megoldásokkal találkozhattak.

A Maestrót olyan nagy filmgyártó cégek képviselői is megnézték, mint a Pixar, a Disney, a Miramax, a Dreamworks vagy a Sony animációs részlege - tette hozzá a rendező, aki a vasárnap tartandó Oscar-gálán is részt vesz.

A Maestro február 25-én négy másik animációs rövidfilmmel - a Danish Poet című kanadai, a No Time for Nuts című amerikai alkotással, valamint a Little Matchgirl című Disney-produkcióval és a Lifted című Pixar-animációval - versenyez majd az aranyszobrocskáért.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.