2006. november. 08. 16:28 MTI Utolsó frissítés: 2006. november. 08. 16:29 Kult

Musicalt készítettek a Vuk-ból

Családi musicalként mutatja be Fekete István Vuk című regényét pénteken a Rock és Musical Színház társulata - közölte az előadás rendezője az MTI-vel.

"Fekete István művéhez mi egy szellemes, játékos világlátást adtunk hozzá, ebből hoztunk létre olyan családi darabot, amely minden korosztály számára jó szórakozást jelenthet" - mondta szerdán Miklós Tibor, a társulat vezetője.

Az eMeRTon- és Huszka Jenő-díjas szövegíró hozzátette: "minden ízében musical" lesz a zeneileg igényes, de populáris stílusban színpadra állított produkció, amelyet fiatal alkotókkal közösen hoztak létre a társulat régebbi tagjai, köztük Makray Pál és Nagy Anikó.

Tájékoztatása szerint a kőbányai Pataky Művelődési Központban debütáló darab zenéjét egy fiatal táncos-színész, Szemenyei János írta, a rímbe szedett, humoros szöveget Győrei Zsolt és Schlachtovszky Csaba jegyzi.

Miklós Tibor azt mondta: a 26 éve létrejött, korábban a színházi közéletben magasan jegyzett társulat "soha még ilyen nehéz helyzetben nem volt". A mostani zenés előadás minimális pénzből jött létre, a próbafolyamatot a művészek "szerelemből vállalták el" - tette hozzá.

A társulat vezetője, aki több, Magyarországon bemutatott népszerű musical, így a Jézus Krisztus szupersztár, a Sztárcsinálók és a Nyomorultak fordítója, irodalmi vezetője és zenei rendezője, megjegyezte: az egykori hírnevéhez képest méltatlan körülmények között működő Rock és Musical Színház tagjai anyagi támogatás hiányában az ő pénzéből kapják majd meg a bemutatóért járó fellépési honoráriumot.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.